Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerChp İl Başkanı Gürsel TEKİN Arnavutköy'de

Chp İl Başkanı Gürsel TEKİN Arnavutköy’de

gursel_arnavutkoy

Cumhuriyet Halk partisi İstanbul il Başkanı Gürsel Tekin Arnavutköy ilçe Başkanlığını ziyaret etti. Cumhuriyet Halk partisi Arnavutköy ilçe Başkanı Şerif Hikmet Altunkalem ve Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın da hazır bulunduğu ziyarette Cumhuriyet Halk partisine yeni katılan üyelere törenle rozet takıldı.

Cumhuriyet Halk Partili üyelerin yoğun ilgi gösterdiği ziyarette Gürsel Tekin üyelerle bir süre sohbet ettikten sonra üyelerin ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

“BELEDİYELER YOLSUZLUK BATAĞINDA

Tekin, konuşması sırasında önemli mesajlarda verdi. Tekin Belediyelerin yolsuzluk batağında olduğunun altını çizerek, bu bataklığın kurutulması için CHP olarak çok çalışmaları gerektiğini vurguladı. Tekin, konuşması sırasında  gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. Bir gazetecinin 3. Boğaz köprüsü yapımı ve Arnavutköy’de yapılan çevre ve orman katliamı ile ilgili sorusunu cevaplandıran Tekin şunları söyledi; “Biz daha önce basında da gündeme geldiği gibi kendi imkanlarımızla elde ettiğimiz 3. Boğaz köprüsü ile ilgili planları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Kadir Topbaş, Ulaştırma Bakanı, ve sayın Başbakan yalanlamak zorunda kaldılar .CHP’nin konuya ciddiyetle yaklaşması sonucunda geri adım atmak zorunda kaldılar. Şimdi görüyoruz ki bu plan şu an itibariyle rafa kaldırılmış durumda” dedi.

“3.KÖPRÜ BİRİLERİNİN CEBİNİ DOLDURMASIN”

“Biz daima şunu savunduk, evet böyle bir köprüye ihtiyaç var. Ancak bir şeyleri yaparken birilerinin ceplerinin doldurulmasına karşıyız. Siz bir taraftan vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyormuş gibi görünüp, diğer taraftan birilerinin ceplerini dolduracaksınız. Böyle bir şey olmaz. Biz CHP olarak bu duruma şiddetle karşı çıktık. Ve dedik ki; “vatandaşın menfaatine olan her plan ve projeye CHP olarak destek vereceğimizi söyledik ancak kardeşim bize vatandaşın değil de bilmem hangi yandaşın çıkarı için, birilerinin rantı için bir projeyle gelmeyin”. Biz buna hiçbir şekilde destek vermeyiz, bundan sonrada vermemiz söz konusu değildir. Bundan dolayıdır ki 3. Boğaz köprüsü projesi CHP sayesinde rafa kaldırılmıştır” dedi.


Haber: Arif SAPMAZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -