Ana SayfaBölgeden HaberlerHabibler Cebeci Mezarlığı da Felaketten Nasibini Aldı

Habibler Cebeci Mezarlığı da Felaketten Nasibini Aldı

habibler_meazrlik_subaskiniİstanbul’da günlerdir etkili olan yoğun yağış,Habibler’deki Cebeci Mezarlığı’nda da toprak kayması ve bunun sonucunda 100 kadar mezarın tahrip olmasına neden oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerince toprak kaymasının yaşandığı Cebeci Mezarlığı 2. ve 5. kısımlarda dağılan mezarlardan çıkan kemikler toplanmaya başlandı. Ceset torbalarına konan kemikler, mezarlığın üst kısımlarındaki boş alana görevliler tarafından topluca defnedildiği bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Adem Avcı, aşırı yağış sonucu mezarlıkta toprak kaymasının meydana geldiğini söyledi.

Dağılan mezarlardaki kemiklerin karıştığını ifade eden Avcı, “Yaptığımız incelemelerde yaklaşık 100 mezarın tanınamaz hale geldiğini tespit ettik. Mezarlığın 2. ve 5. kısımlarındaki mezarların tamamını başka bir yere taşıyacağız. Daha sonra burayı yeşillendirip tabii mezarlık ilan edeceğiz” diye konuştu.

Adem Avcı, bunun için ailelerin izninin alınması gerektiğini, vakit geçirmeden ailelerle görüşmeye başlayacaklarını vurguladı.

habibler_meazrlik_subaskini

3 YORUMLAR

  1. malasef.. ölülerimize hiç. saygımız yok. ist gercekten adam.gibi. mezarlık. yok. hesapta hepimiz. müslümanız. güzel. güzel. yolar metrolar . hersey yapılıyor fakat. adam gibi. mezqarlıklarımız yok… bence cok utanç. veriçi. bir durum..

  2. rahmetli babam burada yatıyor mezar yeri karışmış bir mezar yerini insanlara çok görenleri allah bildiği gibi yapsın hepsi nur içinde yatsın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -