Ana SayfaBölgeden HaberlerHadımköy'de Yollar Selin Etkisini Henüz Atlatamadı

Hadımköy’de Yollar Selin Etkisini Henüz Atlatamadı

hadımköy yol

İstanbul’da yaşanan sel felaketinin ardından geçen süreye rağmen, selden zarar gören bölgelerdeki alt yapı çalışmalarının tamiri ile ilgili olarak Belediyelerin hiçbir çalışma yapmaması halkın tepkisini çekiyor. Özellikle, İkitelli, Başakşehir, Hadımköy, Çatalca gibi selden zarar gören bölgelerin yaralarının sarılması ve bozulan köprü ve yolların yapılması için her hangi bir girişimde bulunulmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Resimde görülen yer insanların her sabah işe, çocukların her gün okula gidip geldiği, üzerinden günde yüzlerce aracın gelip geçtiği Arnavutköy ilçesine bağlı Hadımköy’de Belediye parselleri mahallesinde bir yol. Bu yol asfalt olmayı beklerken , geçtiğimiz ay İstanbul’da yaşanan büyük sel felaketinde adeta yol sıfatını kaybederek “sel hattı” görünümüne kavuşmuş .Bu yol altyapı sorunlarının olmaması ile övünülen Hadımköyde  Belediye parsellerinde bulunan bir yol. Resim dikkatlice incelendiğinde, bu yolda geçen sene  İSKİ tarafından yapılan içme suyu ve kanalizasyon çalışması yapılmıştı fakat sel suları İSKİ’nin döşemiş olduğu kanalizasyon ve içme suyu borularını meydana çıkardı.

Mahallede yaşayan vatandaşlar bir aydan fazladır bu ve bunun gibi yolların yapılmamasına tepki göstererek, “Belediye Selden zarar gören bölgelerin  tamiri için geçici işçi aldı. Bu işçiler acaba nerede çalıştırılıyor. Önümüz kış, bu yoldan her gün yüzlerce araç geçiş yapıyor, çocuklarımız her sabah bu yoldan okula gidip geliyor,  okul ve iş servisleri her sabah akşam bu yolu kullanıyor.Bizler yine bu yoldan işimize gidip geliyoruz. Belediye yetkilileri bu yolları ne zaman yapacak?. Hadımköy’e neden yeterli ilgi gösterilmiyor? diye dert yanıyorlar.

haber:Arif Sapmaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -