Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerHadımköy Akkim işçileri 160 gündür işlerini ve haklarını istiyor!

Hadımköy Akkim işçileri 160 gündür işlerini ve haklarını istiyor!

Arnavutköy İlçesi Hadımköy’de bulunan Akkim Yapı Kimyasalları fabrikasında çalışırken, Türk-İş’e bağlı Petrol-İş Sendikasına üye olduğu için işten atılan 63 işçi, fabrika önünde kurdukları çadırda işlerini geri almak için 160 gündür mücadele veriyor.

İstanbul Hadımköy’de bulunan Akkim fabrikasında Petrol-İş’e üye oldukları için işten atılan işçilerin işlerini ve haklarını geri almak için direnişleri sürüyor. Direnişlerinde 5 ayı geride bırakan işçiler, sendikalaşmakta kararlı.Çalışma koşullarını düzeltmek için Petrol-İş Sendikasına üye olan ve bu nedenle işten atılan işçiler, işe geri dönmek ve sendikalı çalışmak istiyorlar.

İşlerini almak isteyen işçiler 160 gündür fabrika önüne kurdukları çadırdalar.

“ANAYASAL HAKKIMIZI KULLANDIĞIMIZ İÇİN…”

Akkim işçileri yaptıkları ortak bir açıklama ile şöyle dediler:  “Biz işte çalışmıyoruz diye değil, huzursuzluk çıkarıyoruz diye değil, sadece yasal ve anayasal olan sendikalı çalışma hakkını kullanıp Petrol-İş sendikasına üye olduğumuz için, işyerindeki çalışma şartlarımızın güvensizliğini, aldığımız ücretlerin düşük olduğunu patron temsilcisine söylediğimiz ve hakkımızı aradığımız için işimizden atıldık. Bizim işten atılmamızla, ailelerimizle birlikte en az 350 kişi mağdur edilmiştir…Değerli işçiler, bir gün sizin de başınıza aynı şeyler gelebilir. Bu haksızlığa karşı sizlerden istediğimiz bu durumu en azından eşinize, dostunuza anlatarak veya sosyal medyada paylaşarak bize destek olmanız…”

arnavutkoyden.com/ Engin Akpınar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -