8.5 C
İstanbul
14 Ağustos ,Cumartesi, 2021
Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerHadımköy Kiptaş Konutları İçin Satış Başvuruları Başladı

Hadımköy Kiptaş Konutları İçin Satış Başvuruları Başladı

KİPTAŞ tarafından Hadımköy’de yaptırılacak toplam 10 bin konut için satışlar başlıyor.

Hadımköy Kiptaş Konutları 1.Etap ve 2.Etap’ın tamamlanmasının ardından hayata geçirilen Hadımköy Kiptaş Konutları 3.Etap, 47.000 m2 alan üzerinde, 1.472 daireden oluşuyor. Proje bünyesinde Kiptaş tarafından bir ilkokul, bir ortaokul ve bir de cami inşa edilmek sureti ile yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan KİPTAŞ tarafından Hadımköy’de yaptırılacak toplam 10 bin konutun ilk etabında satışlar başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, proje alanının askeri sahada bulunduğu yönündeki iddiaları reddetti. 1472 adetlik ilk bölüme başvuruların alınmaya başlandığını ifade eden Topbaş, seçim çalışmaları döneminde kendi imzasının taklit edilerek bazı bölgelerde dokümanlar dağıtılacağı yönünde duyumlar aldığını, bunlara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Projenin ilk ayağı olan Hadımköy 3.Etap’ta bulunan daireler için talep toplanmaya başlandı. Projenin tanıtım toplantısına katılan Başkan Kadir Topbaş, projenin dar gelirliler için düşünüldüğünü, okulları ve camileriyle birlikte sosyal donatı imkanlarına sahip olacağını açıkladı. Projenin askeri alan üzerinde bulunduğu iddialarını cevaplayan Topbaş, “Birileri şöyle söylüyor, efendim askeri alanda… Bugüne kadar KİPTAŞ ve belediye olarak askeri alandan bir yer alıp konut yapmadık. Şu anda gördüğünüz alan imarlı ve şahıs arazileri KİPTAŞ tarafından satın alınmış yerlerdir. Askeri bölge değildir.” diye konuştu.

Projedeki evler ve ödeme şartları hakkında da bilgi veren Topbaş, konutların 96 bin liradan satılacağını ve 120 vade yanında 9 bin 300 TL’lik peşinat rakamının belirlendiğini anlattı.

‘DAİRELER, 96 BİN LİRADAN BAŞLIYOR’

Projede 1. ve 2. etapları daha önce tamamlanan Hadımköy’de 47 bin metrekare alan üzerinde 1.472 konutun yer aldığı Hadımköy Konutları 3. Etap müracaatlar bugün itibariyle başladı. Projeye İstanbul’da son 1 yıldır ikamet eden herkes 18 Mart-04 Nisan tarihleri arasında müracaat edebiliyor. 84 m² (2+1) tek daire tipinin yer aldığı projede daire toplam fiyatı sadece 96.000 TL . Yüzde 10 peşinat, 120 aya kadar vade ve 655 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olma imkanı sağlanıyor.

Hadımköy Kiptaş 3.Etap Konutları için” Ön Müracaat Formu“na buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

3 YORUMLAR

Selamcılar Grup
- Advertisment -