Hadımköy’de çuval fabrikasında grev devam ediyor

Arnavutköy -Hadımköy’de bulunan Greif çuval fabrikasında işçilerin işgal eylemi 4. gününde devam ederken, tüm işçilere eylemi son vermezlerse işten atılacaklarına dair cep telefonu mesajı gönderildi.

Mesajda işçilere eylemleriyle ilgili noter kanalı ile bilgilendirme yapıldığı belirtiliyor. Mesajda, işçilerin örgütlü olduğu DİSK/Tekstil’in de eylemi onaylamadığına dair vurgu dikkat çekiyor. İşçiler, taşeron işçilerin kadroya alınmasını, 4 ikramiye ve yüzde 30 zam talebiyle fabrikayı işgal etmiş, DİSK/Tekstil, eyleme tepki göstermişti.

Mesajda şu ifadeler yer alıyor:

“Greif Hadımköy Fabrikasında yapılmakta olan kanunsuz işgal, eylemler ve bu eylemlerin olası yasal sonuçları ile ilgili tarafınıza noter kanalı ile bir bilgilendirme yapılmıştır.
Noter kanalı ile yapılacak bilgilendirmenin tarafınıza ulaşmasına kadar geçecek sürede bu mesaj aşağıdaki konulara açıklık getirmek amacı ile gönderilmiştir:

1.Greif yönetimi olarak bildirmek isteriz ki, toplu sözleşme görüşmeleri DİSK Tekstil İş Sendikası yetkileri ile devam etmektedir.
2.Bu eylem yasal olmayan bir eylemdir.
3.İş hakkınız bu yasal olmayan eyleme katılmaya devam etmeniz durumunda risk altındadır.

4.Hadımköy Fabrikamız sendika temsilcilerinin Fabrikamızdaki hareketlerinin DİSK Tekstil İş Sendikası tarafından desteklenmediği ve onaylanmadığı, DİSK Tekstil İş Sendikası Başkanı Sayın Rıdvan Budak tarafından tarafımıza bildirilmiştir.

5.Fabrikamızda eyleme katılıma son vermediğiniz müddetçe toplu iş görüşmelerinin sonuçlanması ve Greif yönetimi tarafından imzalanması mümkün değildir.
Greif ve DİSK Tekstil İş Sendikası yönetimi sizi bir an önce bu kanunsuz eyleme son vermeye çağırmaktadır.”

 

İşçiler Destek Bekliyor

Fabrikada çalışan işçiler ise Arnavutköy halkından destek beklediklerini belirttiler ve şöyle dediler :’Duyarlı halkımızın desteğini bekliyoruz.Burada siyaset yok ,burada hiç bir ayrım yok, bizim tek istediğimiz alın terimizin karşılığını almak

 

PAYLAŞ

1 YORUM

  1. sn kadir topbaş ilçemize hoşgeldiniz. arnavutköydeki yapılan gelişi güzel işleride insallah görmüşsünüzdür umarım. arnavutköy kiptaş önünde yaya kaldırımına asılan size hoşgeldiniz yazan afişi de görmişsünüzdür. yaya kaldırımı ile telefon direğine asılmış ve kaldırımı tamamen kapatmış. oradan geçmek için yayalar yola iniyorlar. bunu sizin fark etmediğinizi bılıyorum fakat oraya o şekilde bir afiş asıp yolu kapatan zihniyeti de anlamış değilim. konuyla ilgili gerekenın yapılmasını istiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.