Ana SayfaBölgeden HaberlerHadımköy'de Dere Islah Ediliyor

Hadımköy’de Dere Islah Ediliyor

eskinoz deresiÖzellikle yaz aylarında çevreye yaydığı kötü kokularla bölgede yaşayan vatandaşları rahatsız eden Eşkinoz Deresi, Arnavutköy Belediye Başkanlığı’nın girişimleri neticesinde temizleniyor. İSKİ ile yapılan görüşmeler sonuç verdi ve iş makineleri dere ıslah çalışmasına başladı.

Öncelikle iş makineleri ile dere içi temizliğini yapan İSKİ ekipleri, daha sonra dereye kolektör yerleştirecek. Özellikle TOKİ ve KİPTAŞ konutlarının faaliyete geçmesiyle büyük sıkıntı oluşturan Eşkinoz Deresinin, Başakşehir Arıtma Tesislerine kadar 7 km’lik alanı temizlenecek. Geçtiğimiz gün başlayan çalışmalarda iş makineleri tarafından dere içindeki katı ve sulu atıkların yanı sıra sazlıkların temizliği yapıldı.
Bu çalışmayla ilk olarak yaz aylarında artan kötü koku ve sivrisineklere karşı önlem alınmış olacak. Dere içi temizlendikten sonra atık suların tamamen dışarıdan izole edilmesi için dere içine kolektör yerleştirilecek. Uzun yıllardır Hadımköylülerin en büyük sıkıntılarından biri olan Eşkinoz Deresi ıslah çalışması, Arnavutköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile İSKİ’nin organize çalışması sonucu kısa sürede bitirileceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -