Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerHASİAD’a Bozdağ Başkan Oldu

HASİAD’a Bozdağ Başkan Oldu

Türkiye ihracatından önemli bir yeri olan Hadımköy Arnavutköy Sanayiciler ve İşadamları Derneği’nin (HASİAD) yeni başkanı Hüseyin Bozdağ oldu. Bozdağ HASİAD’ın 10. Dönem başkanlığını yapacak. Bozdağ, hazır yemek sektörüyle uğraşıyor.

Hüseyin Bozdağ seçildikten sonra yaptığı teşekkür konuşmasında HASİAD’ın bugüne kadar önemli projelere imza attığını belirterek, “Hadımköy İstanbul sanayisinin gözbebeği konumundadır. Bölgede 500′ü aşkın sanayi kuruluşu yaklaşık 3.5 milyar dolarlık bir üretim hacmine ulaştı. HASİAD üyelerinin ihracatı 1.5 milyar doları aştı. Bölgede 40 bin kişiye iş ve ekmek sağlanıyor. İstanbul ihracatının yüzde 5′i, dünya da 176 ülkede üretim ve ekonomi de 76 ülkeyi geride bırakarak istihdam ve ekonomi yaratıyor.Türkiye de 69 vilayetten daha fazla vergi veriyor.Durum böyle olunca bölgemize milletvekillerin, bakanların, başbakanın hatta cumhurbaşkanın gelmesi gerekiyor. Bu rakamları daha yukarı çekmek yeni dönemdeki hedefimiz olacak.Bunun için işletmelerin sorunlarını çözmek var gücümüzle çalışacağız. HASİAD olarak Hadımköy’ün ıslah Organize Sanayi Bölgesi olması için çalışmaları başlatacaklarını belirten Bozdağ, “Bunun için yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz. Islah Organize Sanayi Bölgesi için İstanbul da ilk müracaatı yapan dernek olacağız. Bütün hazırlıkları tamamladık” dedi.

Bozdağ “Üniversite hedefimiz var”
Sanayici İş adamları arası işbirliğini daha da artıracaklarını belirten Bozdağ “İş adamlarını bir araya getirip üye sayısını artıracağız. Bölgede sanayi ile işbirliği içinde olacak bir Üniversite hedefimiz var. Bu konuda önemli bir boşluk olduğunu düşünüyoruz. Yeni icatlar yapmak, inavasyon sağlamak için Üniversite şart. Ayrıca ara eleman için meslek yüksek okullar ve teknikerlik okullarının açılmasını için girişimlerde bulunacağız. Bu alanda büyük ihtiyac var bölgede” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -