Ana SayfaArnavutköy'den Haberlerİmrahor'da Yıkım Olaylı Geçti

İmrahor’da Yıkım Olaylı Geçti

İmrahorda Olaylı Yıkım
İmrahor'da Olaylı Yıkım

Arnavutköy-İmrahor’da sabah saatlerinde gelen yıkım ekiplerine halk çok sert tepki gösterince olaylar çıktı.

İmrahor Köyü’nde su havzasındaki kaçak yapıların yıkımı sırasında bugün sabah saatlerinde yine gerginlik yaşandı. Su havzasındaki yapıları yıkmaya gelen zabıta ve İSKİ ekiplerine direnen vatandaşlar, araçları taşladı.

.

Arnavutköy İmrahor Beldesi Kanalboyu Mahallesinde ikinci kez yıkımlar gerçekleşti. Bölgede bulunan birçok evin gecekondu olarak gözükmesi sebebiyle İSKİ ile Arnavutköy Belediyesi tarafından alınan ortak kararlar doğrultusunda bu bölgede bulunan gecekondu evlerin yıkımı gerçekleşti.

Yıkım konusunda kararlı davranan İSKİ ve Arnavutköy Belediyesi, İmrahor Kanalboyu Mahallesinde önceki gün sabah saat 05.00 itibariyle bölgeye sevk edilen bine yakın jandarma ve zabıta ekiplerinin sağladığı güvenlik önlemleri eşliğinde saat 08.00 itibariyle bölgede bulunan 6 kaçak evin yıkımı gerçekleştirildi.

Yıkımlar konusunda büyük tepki gösteren İmrahor Kanalboyu halkı İSKİ, Zabıta ve Jandarma araçlarına taşlı saldırılarda bulundu.

Jandarmanın aldığı yoğun güvenlik önlemlerine direnen bölge halkı jandarmayla tartışarak zaman zaman yoğun gerginlikler yaşanmasına sebep oldu. İmrahor kanalboyu mahallesi sakinleri İSKİ’nin bakım araçlarından birini yakarak tepkilerini gösterdiler. 5 aracında kullanılamayacak derecede hasar görmesine neden olan taşlı sopalı yıkımda, bölge halkı Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacıya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaşa küfürler savurdular.

Olaylarda birçok kişi gözaltına alınırken olayları provake etmeye çalışan yüzleri maskeli şahıslar polis kameraları tarafından tesbit edildi.

Yıkım sırasında güvenlik ekipleri önceki hafta yaşanan olaylardan dolayı zabıta ve iski ekipleri ile birlikte bölgeye geldi .Vatandaşlar ise kesinlikle evlerini yıktırmayacaklarını belirtti.Bunun üzerine jandarma ekiplerinin tazyikli su ve biber gazlı müdahelesi geldi.Ardından iş makinaları çok kısa süre içinde evleri yıkarak yıkım işlemini tamamladı.

Yıkım ekipleri bölgeden çıkarken de olaylar devam etti.Yıkım arabalarının camları kırıldı.

Konuyla ilgili konuştuğumuz yetkililer ise olayın tamamen bir provakasyon olduğunu bölgeye İmrahorlu olmayan onlarca kişinin bilerek olay çıkarması için getirldiğini belirtti.Bunuda olay çıkaran bu kişilerin yüzlerine taktıkları maskelerden anlayabilirsiniz dedi.Ayırıca bu maskeli kişilerin polis ekiplerince tesbit edildiği ve haklarında gerekli işlemlerin yapılacağı belirtildi.

halk rahatsız
halk rahatsız

Kapımıza kadar gelip oy istediler, şimdide evimizi başımıza yıkıyorlar. Bunların dini imanı şerefi yok mu? Onların yaptıkları hizmet masum insanları ezip onları böyle perişan etmek mi? Onlardan bir şey istemiyoruz bizi sadece rahat bıraksınlar ve evimizi başımıza yıkmasınlar yeter. Biz onlardan hizmet istemiyoruz, onların hizmeti Allahtan gelsin. Bölge halkından Selahattin Genç benimde evimi yıktılar, evimi yıkarlarken su havzasını sebep gösterdiler.

Peki, burası su havzasıydı da Belediye bana niye izin verdi. Ben evimi yaparken el arabasıyla toprak çekiyordum İSKİ’nin elemanları her gün buradan arabayla gelip geçiyordu. Bana niye o zaman söylemediler. Yıkmak için benim evimi yapıp bitirmemi beklediler? Ben 9 çocuğumla dışarıda kaldım. Biz 11 kişilik bir aileyiz, kime gidelim, nereye gidelim şimdi evimizi yıktılar onlar bu şekilde mutlu oluyorlarsa yıksınlar. Onlar sadece yandaşlarına buraları peşkeş çekmek için bizi böyle perişan ederek evimizi başımıza yıkıyorlar.

Bölge halkından kendini savunduğu ve dile getirdiği konulardan biride, seçimden önce yıkımı geri çektik diyorlardı, evlerinizi yıkmayacağız diyorlardı. Sadece belli miktarda para cezasıyla halledeceklerini söyleyerek kandırıldıklarını belirttiler. Seçim bitti bize verilen sözler unutuldu ve yalanları da bir bir ortaya çıkmaya başladı bu şekilde

İmrahor’da olaylı yıkımın resimleri (slayt olarak)

[dailymotion id=x8yrtv]


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -