Ana SayfaBölgeden HaberlerKaraburun Plajı Yaza Hazırlanıyor

Karaburun Plajı Yaza Hazırlanıyor

İstanbul’un  yeni turizm merkezlerinden biri olmaya aday Karaburun sahilleri çevre köyleriyle birlikte Arnavutköy Belediyesi tarafından  temizleniyor. Özellikle deniz turizmi için meşhur kumsalıyla ünlü Karaburun sahilleri son dönemde yapılan çalışmalarla daha da fazla dikkat çekmeye başlayacak gibi.


Büyükşehir belediyesinin yapmış olduğu tesislerin ve güvenlik çalışmalarıyla birlikte, Arnavutköy Belediyesi de Karaburun’da sahil düzenleme ve temizleme çalışmaları gerçekleştirdi.

5 Kilometrelik şerit temizlendi
Arnavutköy Belediyesi, kış boyunca Karaburun sahilinde meydana gelen kirlenmeye karşı 15 kişilik bir ekiple 8 gün süren bir temizlik çalışması başlattı. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma sonunda Karaburun’dan Yeniköy’e 5 kilometrelik sahil şeridi tamamen temizlendi. Birikmiş olan pet şişe, yosun ve çöpleri plastik torbalara toplayan belediye, daha sonra dozerlerle kumu havalandırarak içeride kalmış olan çöpleri de gün yüzüne çıkardı. Sahil köyleri Karaburun ve Yeniköy’ü de kapsayan genel temizlik sırasında 4 kamyon atık toplandı.
Dünyanın En Güçlü Üçüncü Feneri Karaburun’da

Karaburun kıyı şeridi, yaz aylarında binlerce tatilciyi kendine çeken, dalgaları, limanı ve nadir güzellikteki kumsalı, yol güzergahındaki piknik alanlarıyla Arnavutköy’ün Karadeniz’e bakan yüzü. Son yıllarda yaşanan boğulma olaylarına karşı tedbir olarak mahmuzlama çalışması yapıldı. Deniz içindeki kum kaymalarına ve erozyona karşıda tedbir olarak geliştirilen mahmuzlama çalışması sonucunda, dalgaların şiddeti ve kum kaymaları bir nebze de olsa engellenmiş oldu.  Karaburun yalnız deniz turizmiyle değil yamaç paraşütçüleri içinde eşsiz güzellikte bir kıyı şeridi. Karaburun’un en yüksek noktasında yer alan deniz feneri de tarihi bir eser olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın en güçlü üçüncü ışık gücüne sahip fener alanı içinde her türlü deniz kazasına karşıda tedbirler alınmış vaziyette. Tarih boyunca denizde kaybolmuş kimselerin mezarlarının bulunduğu “Kimsesizler Mezarlığı” da fener alanı içerisinde.


4 YORUMLAR

  1. bugün deniz için ailecek gidelim dedik gitmez olsaydık bukadar rezil bukadar pislik ömrüm boyunca görmedim ve görmem herhalde bi tarafta don sütyenle denize girenler diğer tarafta sahil şeridinde 30 kişi namaz kılmaktaydı rezalet diz boyu yazıklar olsun güzelim sahil şeridini mahv etmişsiniz zabıta polis hiçbir yetkilide görmedim

  2. karabuna gidelimde denize girelim dedik gittik yanımızda iki kişi belirdi abi 5 tl ne parası ayak bastı parası yazık yazık arnavutköy belediyesine bizler oraya yunanistandanmı geldik umumi kullanım yerinden sizin ücret almaya hakkınız yok bu tamamen haramdır bu kanunsuz yasadışı tahsilatınızı bir an önce kaldırın yoksa valiliğe büyükşehire kaymakamlığa hatta bakanlığa bile yazacam 5 tl de deyilimde kendimi keriz gibi hissettim burdan sayın belediye başkanına sesleniyorum milletin taktirine bırakıyorum yorumu

  3. Karaburun,hakkinda bu rezilik dolayı Arnavutköy yönetumini kınıyorum.Mesleki dolayi bütün dünyayı gezdim böyle Kirli sahil görmedim.Malesef Doğulu bağzı Vatandaşlarımiz bukonuda zayif düsünceli çöpü bırakıp gidiyorlar medeniyet negativ.Karaburunun suyu Büyük Şehire göre insana zararli olduğunu tespit etmiş.
    Belediyenin ceza yazma yetkisi var,ben burda kimseyi görmedim,veya Vatandaşı uyandırma.
    Bir çok Belediye bu konuda başarılı, Anavutköy belediyesi hala uyu-yor……….

  4. inanıyorum ki haşim baltacı arnavutköy ü yönetemiyor … inanın kadir tobbaş veya mustafa sarı gül olsaydı inanın karaburun sahilleri don atlet yerine daha farklı ortam olacaktı. arkadaşa katılıyorum doğulu arkadaşlar biraz daha estetik olsalar aslında bu sorunlar çözülür yani belediye yönetimine de gerek kalmaz kendi içimizde halletmiş oluruz sanırım …

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -