Ana SayfaDiğerGüncel HaberlerMarmara'da Deprem Korkuttu

Marmara’da Deprem Korkuttu

Bu akşam Marmara Denizi’nde 5.2 büyüklüğünde meydana gelen deprem İstanbul’da da hissedildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre akşam 20.57’de merkez üssü Marmara Denizi olan 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Tekirdağ açıklarında meydana gelen deprem başta İstanbul, İzmit ve Çanakkale olmak üzere çevre illerde de hissedildi.

Sarsıntının derinliği ise yerin 8.4 km altı olarak kaydedildi.

Sarsıntı Arnavutköy’de de hissedildi.

 

KAYDEDLMİŞ BİR HASAR YOK
Depremin, Tekirdağ’da herhangi bir yıkıntıya sebep olmadığı öğrenildi. Deprem sonrası bazı vatandaşlar tedbir amacıyla evlerinden çıkarken, telefon hatlarında fazla yüklenmeden dolayı kısa süreli sorun yaşandı.

Öte yandan 5.2 büyüklüğündeki depremden 20 dakika sonra, Marmara Denizi’nde 2.7 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği bildirildi.

“BU  DEPREM  MARMARA DENİZİ’NİN NORMAL BİR AKTİVİTESİ”
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Ulusal Deprem İzleme Merkezi (UDİM) Müdürü Dr. Doğan Kalafat, Marmara Denizi’nde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin, Marmara Denizi’nin normal bir aktivitesi olduğunu belirterek, ”Deprem İstanbul’un özellikle Silivri, Çatalca, Büyükçekmece gibi sahil kesimlerinde daha güçlü hissedildi” dedi. ”Bu deprem esasında Marmara Denizi’nin normal bir aktivitesidir. İstanbul’un özellikle Silivri, Çatalca, Büyükçekmece gibi sahil kesimlerinde daha güçlü hissedildi. Merkezi, denizin ortası olması sebebiyle herhangi bir hasar veya can kaybı olmadı. Şu an için korkulacak bir durum söz konusu değildir. Vatandaşlarımıza sakin olmalarını tavsiye ederim” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -