MECLİS İMAR PLANLARI İÇİN OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Arnavutköy Belediye Meclisi geçtiğimiz ay olağanüstü bir toplantı yaptı. Toplantıda 6 gündem maddesi görüşülerek oy birliğiyle ile kabul edildi.

Arnavutköy Belediye Meclisi’nin 18.12.2013 tarihli olağanüstü toplantısı I. Birleşiminin I. Oturumunda Arnavutköy’ün bazı bölgelerinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planları görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

 

Saadet Partisi’nden soru önergesi

Gündem maddelerine geçilmeden önce Saadet Partisi (SP) Arnavutköy Belediye Meclis Üyesi Hıfzı Kekeç yazılı soru önergesi verdi. SP Arnavutköy Belediye Meclis Üyesi fzı Kekeç Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacıtarafından yazılı olarak cevaplandırılması için olağanüstü meclis toplantısında yazılı önerge verdi. Önergede şu değerlendirmelere yer verildi:

1. 2009-2013 yılları arasında belediye başkanlığınca yapılan tanıtım, temsil ve ağırlama, kutlama programları, anma programları için yapılan harcamaların yıllara göre tutarları ne kadardır ve bu hizmetler kimler aracılığı ile alınmıştır.

2. Başkanlığınız döneminde Arnavutköy Belediyesi’nin piyasalara ne kadar borçlandığı, bu borçların ne kadarının ödendiği ve varsa ödenmeyen borç toplamı (bir sonraki döneme sarkan) borç miktarı ne kadardır.

3. Başkanlığınız döneminde yapılan fen işleri faaliyetleriyle ilgili yapılan ihale sayısı ve toplam tutarları, ihalelerde hangi kriter ve usullere uyulduğu, müteahhit seçiminde ön plana çıkan etkenler nelerdir.

4. İmar planlarındaki sürekli değişikliklerin, emsal düşürme ve arttırmaların, aşırı derecede yüksek emlak rayiç bedellerinin hangi ölçüler ve sebeplerle belirlendiği, imar uygulaması yapılmış alanlarda vatandaşların tekrardan yola terke zorlanması ve bu zorlanmanın neticesinde arsasının kısmen gasp edilmesi aşamasında masraflarını da vatandaşa ödettirilmesi, imar hakkı taşıma uygulamanızın dayanağı olan imar Kanunu’ndaki ilgili maddeler hangileridir?

5. Kamu kurumlarına olan borçlarınız (SGK, bankalar, maliye, icra daireleri, Vb gibi) ne kadardır.

6. Halen iş yaptırmakta olduğunuz ve geçmişte iş yaptırdığınız müteahhit ve taşeronlara ne kadar borcunuz bulunmaktadır.

7. Yukarıda belirtilen soru önergelerimin bilgi edinme Kanunu’nun ilgili maddelerine istinaden yazılı olarak cevaplandırılmak üzere belediye başkanlık makamına havalesini arz ederim.

 

MHP’li Remzi Aydoğdu’da gündem dışı söz alarak, “ Büyükşehir Belediyesi’nin bazı ana arterlerde tretuar yol çalışmaları var bazı yerlerde yarım metre bazı yerlerde iki metre zaten Arnavutköy’de merkezde trafik sürekli kilitli vaziyette. Bu ana caddelerde yapılan yol çalışmaları yolu daraltıyor” dedi.

Arnavutköy Belediye Başkanı Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı da, “Merkez caddesi ve Fatih caddesinde Büyükşehir Belediyesi’nin ana arter olması nedeniyle burada bir çalışması var. Burada yapılmakta olan şey İstanbul genelindeki ulaşım bandının yerleştirilmesiyle alakalı. Burada işleyen şerit sayısı iki. İki şeritli bir yolda iki aracın geçebileceği genişlik ölçülerek geri kalan yaya geçişinin rahat olması için yayaya tahsis edilmesi şeklinde gerçekleşiyor” açıklamasında bulundu.

Gündemde olan; Hadımköy Yeşilbayır bölgesi, Ömerli Deliklikaya Mahallesi,  Boğazköy İstiklal Mahallesi Derbent Mevkii ve Boğazköy İstiklal Mahallesi Derbent Mevkii 1/1000 ölçekli uygulama imar planlı kabul edildi.

 

arnavutkoyden.com/zafer kara

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.