Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerMehmet Akif Ersoy Arnavutköy'de Anıldı

Mehmet Akif Ersoy Arnavutköy’de Anıldı

istiklal-marsi-arnavutkoyArnavutköy Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma yıldönümü anısına bir tören düzenledi. Arnavutköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Arnavutköy Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Emniyet Müdürlüğü, çok sayıda vatandaş ile birlikte büyük şairin adını taşıyan Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencileri katıldı.

Arnavutköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen program bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, eserleri ve şahsiyetinin anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi sunuldu. Sunumun ardından kürsüye Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı çıktı. Konuşmasına; “Mehmet Akif, bir milletin onur ve haysiyet mücadelesini dillerde destanlaştıran bir şahsiyettir” sözüyle başlayan Başkan Baltacı, geçmişten ders alınması gerektiğinin altını çizerek, hediye edilen bağımsızlığın korunması noktasında özellikle gençlerin milli şuura sahip olmaları gerektiğini belirtti.
Baltacı; “Kardeşlik Hukuku Gözetilmeli”
Konuşmasına; “Bu gün içinde özgür bir şekilde yaşadığımız bu ülke, bu günlere tesadüfen gelmedi. Nice isimsiz kahramanlar bu yaşamı bizler için ilmek ilmek örmüşler. Burada bulunan özellikle büyük şairin adını taşıyan Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencilerinin bunu çok iyi anlaması lazım. Bu özgürlüğün bedeli bilinmezse çok ağır bedeller ödemek zorunda kalabiliriz. Bizi en çok tehdit edecek konu ayrılıktır” diyen Başkan, Mehmet Akif’in; “girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu vurdukça sineler onu top sindiremez” sözünü örnek göstererek, “bu güzel vatanı sonsuza dek yaşatmak için, birlik ve beraberlik içinde, paylaşmayı bilerek, kardeşlik hukukunu dikkate alarak ayakta tutmak için azim ve kararlılık içinde tutmak için kendimize söz vermemiz gerekir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -