MHP Arnavutköy’de Yeniden Yüksel Emir Dönemi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Arnavutköy İlçe Başkanlığı 3. olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongre’de Yüksel Emir yeniden MHP Arnavutköy İlçe Başkanı seçildi.

 

Arnavutköy Kültür Merkezinde gerçekleşen kongrede 3 aday yarıştı. Yüksel Emir, Necmettin Temiz ve Adem Şeker’in aday olduğu kongre de Yüksel Emir 272 oy alarak yeniden ilçe başkanı seçildi. Kongre de 318 delege oy kullanırken Yüksel Emir 272, Necmettin Temiz 25, Adem Şeker 21 oy aldı.

Kongreye TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener katılırken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de mesaj gönderdi.

 

Yüksel Emir Kimdir?
1965 yılında Hadımköy’de doğdu. İlkokulu Hadımköy’de tamamladı. Sırasıyla Sarıyer Ortaokulu, Büyükçekmece Lisesi’ni tamamladı. Elazığ polis okulundan mezun olarak Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Emekli olduktan sonra Arnavutköy Belediye Meclis Üyesi olarak 2009 Yerel Seçimleri’nde siyasete başladı. 2009-2014 yılları arasında Arnavutköy Belediye Meclis Üyeliği görevini yaptı. 2014 Yerel Seçimleri’nde MHP İstanbul Arnavutköy Belediye Başkan Adayı oldu. Emir, yerel seçimlerin ardından MHP Arnavutköy İlçe Başkanı olarak atandı. Yüksel Emir 13 Aralık 2014 tarihinde yapılan kongrede güven tazeleyerek yeniden İlçe Başkanı seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Arif Sapmaz / arnavutkoyden.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.