Orman Müdürlükleri İstanbul’da 2000 geçici işçi alacak

Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında işbirliği yöntemiyle İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 5 İşletme Müdürlüğüyle 2 bin kişiyi kapsayan protokol 13 Mart 2015 tarihinde İstanbul İl Müdürlüğünde imzalandı.  İmza törenine İstanbul İl Müdürü Muammer COŞKUN, İstanbul Orman Bölge Müdürü Zekeriya MERE ile ilgili Orman İşletme Müdürleri katıldı.

2 ayı fidan dikimi 4 ayı fidan bakımı olmak üzere 6 ay sürecek program kapsamında, 5 buçuk milyon fidan üretilecek,  2 bin 25 hektarlık alanda ağaçlandırma, erozyon kontrolü ve rehabilitasyon çalışması yapılacak ve 15 bin 716 hektarlık alanda genç meşcere bakımı gerçekleştirilecektir.

Kamu yararının yüksek olduğu alanlarda, özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizleri istihdam ederek bunların çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engellemeyi, işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmeyi ve geçici gelir desteği sağlamayı amaçlayan TYP’lerden, İŞKUR’a kayıtlı 18 yaşını tamamlamış işsizler; emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamak ve açık öğretim hariç öğrencisi olmamak kaydıyla faydalanabilirler.

Program süresince, katılımcıların asgari ücret düzeyindeki aylık ödemeleri ve sosyal güvenlik prim ödemeleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır.

Sözkonusu programa başvurular 16 Mart 2015 tarihi itibariyle başladı. Programdan faydalanmak isteyenler İstanbul ilimizde bulunan kendilerine en yakın İŞKUR Hizmet Merkezlerine başvurabilirler.

arnavutkoyden.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.