Ana SayfaDiğerGüncel HaberlerPolis Okullarına On Bin Üniversite Mezunu

Polis Okullarına On Bin Üniversite Mezunu

üniversite mezunları polis olacakİçişleri Bakanı Beşir Atalay, şimdiye kadar 20 bin üniversite mezununu polis meslek okullarında yetiştirdiklerini belirtirken  10 bin üniversite mezununun daha bu okullara alınacağı konusunda açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Polis Akademisi`nin emniyet teşkilatı açısından çok önemli olduğunu belirterek, “önümüzdeki dönemlerde akademinin Güvenlik Üniversitesi haline gelerek dünyanın sayılı eğitim kurumlardan biri olacağını” söyledi. Atalay ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Polis Akademisi`nde incelemelerde bulundu. Akademi girişinde tören mangası tarafından karşılanan Beşir Atalay, daha sonra Akademi Başkanı Prof. Dr. Zühtü Aslan`ı ziyaret etti.

Bakan Atalay, burada yaptığı konuşmada, büyük bir birikimi olduğunu kaydettiği akademinin yetişmiş bir kadrosu bulunduğunu söyledi. Bakanlık görevine başladıktan sonra sadece eğitim açısından değil, güvenlik açısından da polis yetiştiren eğitim kurumlarına büyük önem verdiklerini, bu doğrultuda araştırma ve projeleri değerlendirdiklerini anlatan Atalay, şu anda Polis Akademisi dışında çeşitli illerde 24 polis meslek okulunun hizmet verdiğini kaydetti.

6 aylık eğitimden sonra polislik mesleğine başlayan 20 bin üniversite mezununu polis meslek okullarında yetiştirdiklerini belirten Atalay, 10 bin üniversite mezununun daha bu okullara alınacağını bildirdi.

Polis Akademisinden polis meslek okullarına da katkıda bulunmalarını isteyen Bakan Atalay, “Polis Akademisi önümüzdeki günlerde Güvenlik Üniversitesi olarak dünyada sayılı eğitim kurumlarından biri olacak” diye konuştu. Hükümetin ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`ün Polis Akademisi`ne büyük önem verdiğini vurgulayan Bakan Atalay, Türkiye`nin Güneydoğu, terör gibi sorunları bulunduğunu hatırlatarak, Polis Akademisinin bu sorunların çözülmesi noktasında da proje üretmesi gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -