Ana SayfaDiğerArşiv Referandum Seçmen Listesi'nde Adınız Var mı?

Referandum Seçmen Listesi’nde Adınız Var mı?

Anayasa değişikliği paketi ile ilgili 12 Eylül 2010 tarihindee yapılacak olan halkoylaması için listeler, bugün muhtarlıklarda askıya çıkartıldı. Listede adınızın olup olmadığını sorgulkamayı unutmayın.

Listeler 22 Haziran tarihinde seçim kuruluna teslim edilecek.

12 Eylül’de yapılacak halkoylaması için sandık seçmen listeleri,  muhtarlıklarda askıya çıkartılmaya başlandı. Yetkililer, oy kullanacak olanların yer aldığı listede kimlik bilgilerinde değişiklik olanların, adres bilgileri yanlış olanların veya listede yer almayanların Nüfus Müdürlüğü’ne giderek gerekli düzeltmeyi yapmalarını istedi.

LİSTEDE ADINIZ VAR MI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

28 Haziran , muhtarlık bölgesi askı listelerine ve yurtdışı seçmen kütüğüne yapılacak itirazların karara bağlanmasının son günü. 3 Temmuz’da muhtarlık bölgesi askı listelerindeki ve yurtdışı seçmen kütüğündeki değişiklikler işlenerek, seçmen kütükleri kesinleşecek. 11 Ağustos’ta ülke genelinde sandık kurullarının oluşum işlemleri tamamlanacak. 5 Eylül’de de referandum için propaganda ve yasaklar başlayacak. Yasaklar saat 24.00 itibariyle sona erecek.

LİSTEDE ADINIZ VAR MI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

_________________________________________________

SİTEMİZDE YAPILAN VE1514 KİŞİNİN KATILDIĞI ANKET SONUÇLARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:

30 YORUMLAR

 1. bu millet daha neyi qörmeq istiyo anlamıyorum ya bi insanlık nasıl bu kadar kör olupta ewet diyebilir…şu açıkça ewet diynler zamanı qeliğinde en HAYIRlısnı yapanlara sığınacak biraz mantıklı olun o değiştiriln 28 maddeyi okuyunn AKP şöyle dedi o yüzden ewet dicem yok MHP böyle dedi hyır dicem qibi saçmalık yapmayınn… bu kadar mıTürksünüz siz yaaaaaa ….en HAYIRlısı ne ise o olacak…

 2. merhabalmar benim oy kullanacağım yer çok uzakta başka bir ilde acaba kimlik numaramla bulunduğum yerde gidip oy kullanamazmıyım.yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.

 3. bu ülkenin sonu umarım iyi olur bizleri nasıl bir gelecek bekliyor artık bilmiyorum bakarmısınz şimdiden ülke ikiye bölündü evet diyenler hayır diyenler herkezin düşüncesi kendinde kalsın hiç kimse birilerini ikna etmeye çalışmasın gidip efendice ne düşünüyorsa onu yapsın ister evet desin ister hayır bizim birlik olmamız en önemli olan sonuç ne olursa olsun anlayışlı insanların kararlarına saygılı olmak bölünmüş bir millet parçalanmiş bir gelecek istemiyoruz biz gençler

 4. neden birileri evet değince herkez ayaklanıyo cahillikl suçluyo
  .neden sizin gibi düşünmedikleri içinmi cahil oluyolar.bizlerinde düşünme hakkı var.çok üzülüyorum oy kullanamıyorum diye ama inanınki kaç yıldır aynı kalıplaşmış yeni fikirlere açılmamış yasalarla devam ettik.tabikide ulu önderimiz ve silah arkadaşlarına binlerce teşekkürler.ama biraz değişim darbesiz bir ülke için binkere binlerce EVET EVET.bu bir parti olayı değill görün artık şunu
  hayırcıların daha çok işine yarıyo ama neden görmüyoruz bu refarandumun partiyle alakası yok.cahillikle bizi suçlamadan önce okuyun araştırın.sizin yararınıza .

  • okuyoruz araştırıyoruz bilgi birikimi yapıp ölçüp tartıyoruz sonuç hayıra cıkıyo elbette akp chp mhp partileri için hayır demiyoruz. bilerek dulun yetimin engelli kardeşlerimizin emeklilerimizin şihitlerimizin şehit ailelerinin hak ve rızklarını yiyerek ve zenginleşerek lüks içinde yaşayanlar için hayır diyoruz. AKP nin kuyruğu sıkıştı kendsine göre yasa cıkartıyor. siz neyi ve nereyi okuyup araştırıyorsunuz bilmem ama belli ki gözünüze perde inmiş belli ki yakınlarınızdan kimse şehit olmamış belliki yakınlarınızdan gazi olan yok avrupalı benim memleketimde bir aylık maaşıyla bir ay gezerken benim memleketlim yuttaşım emeklim ac geziyo SELMA BACI herkesin düşüncesi kendine BEN HAYIR DİYORUM milyonkere de HAYIR .akp ile çok alakalı çok reşit ol anlarsın yaşın tutmuyomuş cahil deyilsiniz ama kendinizi aşamıyosunuz yanlış bilgiler okuyosunuz yanlış yerlerde araştırma yapıyosunuz bence tek taraflı dinlememek lazım tek kaynaktan araştırmamak lazım iki taraflı dinleyip çok kaynaktan araştırmak gerekiyor ona göre değerlendirmek gerkli ALLAHA EMENT OLUN (SİİRT GAZİSİ)

 5. eğer bu anayasa darbeci anayasayı ortadan kaldırmaya yönelik bir anayasa olsaydı EVET demek herkesin boynunun borcuydu.AKP ile alakası yok diyorlar açın gözünüzü diyorlar inanın ağzım açık okuyorum ben bunları. bizler okuyan düşünen ilme ve gücüne inanan inançlı insanlarız elhamdülillah müslümanız.fakat gözlerimize mil mi çekili, kulaklarımız duymuyor mu, kara cahil miyiz? benin nenem dedem bile kızım en azından müslümanlar deyip oy verdi bu partiye.herkes başta kurtuluş olarak gördü bu partiyi ilk 5 yıl zaten güven sağlamak ve kadrolaşmak için çalıştılar bugün nerde miyiz ordu bitirilmeye çalışılıyor, insanlar önce kürt açılımı ile çalkalandı şu an bayrağımızın yanında ikinci bir partiden bahsediliyor ,kpss soruları cemaat dersanelerinin elinde geziyor, taşeron firmada çalışan hastane işçileri barkodlu evet kartlarıyla zorla mitinglere gönderiliyor tehdit edilerek gelmezsen işinden olursun denilerek ve insanlar yine bölünmüş durumda evet mi hayır mı . Akp gerçekten bu ülkeyi bölmek istemese kürtlere hak iyileştirmesi getirir di sana açılım yapıyorum ne diyorsun demez di adamlar şimdi haklı olarak ıslahat fermanı bekliyor bir ülkede yaşayan farklı etnik kökendeki vatandaşına azınlık hakkı verirsen adam kendini azınlık gibi görmeye başlar.Akp nin en büyük engeli anayasa mahkemesi ve hsyk idi bu anayasa da kabul edilirse herşey onların elinde olacak zaten bütün kadrolaşma onlarda artık cemaatçi isen bu ülkede adamsın değilsen ne halin varsa gör biz bu iktidar geldi geleli bunları gördük. kürtler boşuna mı boykot ediyor boykotu öcalan istiyor görüşmeler yapıldı erdoğan inkar etti iftira şerefsizlik dedi sonra bir mitingde hükümet görüşmedi devlet görüştü dedi buda mı yalan elinizi vicdanınıza koyun eğer anayasa kabul edilirse öcalanın istekleri doğrultusunda yeni maddeler eklenecek nedir onlar biliyor musunuz? özerklik, kürtçe eğitim , genel af, başörtüsü … bunlar gelince de evet diyebilicek misiniz çok merak ediyorum ben müslümanım çok şükür ama iranlı kadınlar gibi olmak istemiyorum mollalar tarafından yönetilen bir ülkede yaşamak istemiyorum başörtüsü serbest olunca insanlar birbirine sen açıksın gavur musunuz kapansanıza diycekler önceden yasaktı şimdi serbest neden kapanmıyorsun diycek yalan mı?burası türkiye alevileri bile sindiremiyorken bu kadar keskin ayrımlara girilsin istemiyorum.bu ülke çok sesli bir ülke ve herkes yeter bu ülke ne erdoğanlar gördü onun yatacak yeri yok bence önce kursağındaki yetim haklarının hesabını versin ben neden HAYIR dediğimi söyledim 2 yıl cemaat yurdunda kaldım insanların nasıl atatürke düşman edildiğini gördüm yaşadım polislik sınavına girenlere soruların nasıl verildiğini gördüm şimdi varın siz düşünün körükörüne bağlanmayın hiçbir düşünceye okuyun araştırın akp mhp chp değil mesele bunların hiçbiri vatanın geleceğini biz halk kadar düşünemezler unutmayın bu ülkede çıkan her karışıklıkta onlar bizim haklarımızı yiyerek aldıkları özel uçaklarına atlayıp kaybolurlar buradan kefaretini biz öderiz …

 6. işte akp nin planındaki vede hayalindeki Türkiye.Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde her topluluk kendi sınırlarını belirlesin;bölünmüşlük,ATATÜRK ve yüzbinlerce şehitlerimizin kanlarıyla çizdiği bu sınırları parçalayıp küçültmek.Birleştirilen mozaik halkımızı yeniden ayırıp birbirine düşman etmek,bunun içindir bütün EVET çabaları,baksanıza daha oy bile vermeden neredeyse birbirimizi boğazlıyacağız,işte biz bu kadar aydın,demokrat,bilinçsiz koyun gibi bir milletiz.Herkez aklını başına alsın önce EVET in getireceği felaketleri görün,ondan sonra oy verin,burada birbirimizi kırmanın hiç bir faydası yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -