Ana SayfaBölgeden HaberlerArnavutköy'de Saç Kurutma Makinası Yangın Çıkardı

Arnavutköy’de Saç Kurutma Makinası Yangın Çıkardı

sac-kurutma-makinesi-yanginArnavutköy İslambey Mahallesi 702 Sokak’ta üç katlı binanın son katında buzdolabından kaynaklı bir yangın çıktı. Üç çocuk annesi Çiğdem Kürükkara, kış aylarında buzdolaplarının alt bölmesinin çalışmadığını, bu sebeple aradıkları servis tarafından kendilerine fön makinesiyle buzluk kısmının ısıtılması tavsiyesinde bulunulduğunu iddia etti.

Bu amaçla saç kurutma makinesini çalıştıran Çiğdem Küçükkara, bir anlık dalgınlıkla dolap içinde unuttuğu fön makinesinin buzluktaki hava borularını patlatması sonucu büyük bir yangına davetiye çıkardı. Yangın sonucu evin mutfak bölümü ve pencereler tamamen yanarken, diğer odalar ve eşyaları ev içine dağılan duman ve is yüzünden kullanılamaz hale geldi.

Çiğdem Küçükkara; “Belediye Çok Yardımcı Oldu”
Arnavutköy İtfaiye Grup Amirliği’ne bağlı ekipler çok kısa süre içerisinde olaya müdahale ederken, yangın sonucu evdeki eşyaların tamamı kullanılamaz hale geldi. Olay sonrası Arnavutköy Belediyesi de evde gerekli incelemelerde bulundu. Yangın sonrası oluşan yoğun duman nedeniyle simsiyah olan evin öncelikle yanan ve kullanılamaz eşyalarını temizleyen belediye, daha sonra evin temizliğine başladı. Bütün evin boyasını da alarak boya ve temizlik işlerini yapan belediye görevlileri tamamen yanan elektrik tesisatını da yeniledi. Yaşadığı olayın etkisini hala üzerinden atamadığını belirten Çiğdem Küçükkara (28), “Böyle bir olayı kimsenin yaşamasını istemem. Ben yangın anında çocukları kapıya çıkardıktan sonra kendimi kaybetmişim. Akrabalarım beni buradan uzaklaştırmış. Her şeye rağmen canımıza bir zarar gelmediği için mutluyum. Ayrıca belediyemize yangının hemen ardından gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ederim. Eğer belediyemizin temizlik ekibi olmasaydı ben bu psikolojiyle buranın temizliğini yapamaz, o anı tekrar yaşar ve etkisini kolay atlatamazdım. Şimdi ise belediye ekiplerimiz ilk günden bu yana boyama işinden koltukların, halıların yıkanmasına kadar bütün işlerimizi yaptılar. Tekrar belediyemize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Yetkili Servisler Uyarıyor
Yeni çıkan buzdolaplarında yanıcı özelliğe sahip 600 gazların kullanıldığına dikkat çeken yetkililer, hiçbir zaman uzman servis personeli haricinde buzdolaplarına müdahalede bulunulmaması gerektiğini ifade ettiler. Halk arasında saç kurutma makinesiyle buz çözme olayının nadiren de olsa uzman personel tarafından yapıldığını belirten yetkililer, ancak bunun belli bir mesafeden ve belli bir zaman içinde yine bilirkişilerce yapılması gerektiğini dile getirdiler. Bir başka yetkili servis uzmanı ise telefonla arayan müşterilerine hiçbir zaman kendi kendilerine saç kurutma makinesiyle tamir tavsiyesinde bulunmadıklarını da sözlerine ekledi
Haber : Arnavutkoy Belediyesi Basın Yayın Servisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -