Taşkoparan :”Arnavutköy güvenli bir ilçe”

Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürü Birol Taşkoparan, yerel basın ile yaptığı toplantıda Arnavutköy’ün güvenlik ve emniyeti hakkında bilgilendirme yaptı.

Son atamaların ardından Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine getirilen Birol Taşkoparan Arnavutköy’ün güvenli bir ilçe olduğuna değinen Taşkopran  suç oranlarının diğer ilçelere nazaran oldukça düşük kaldığını belirtti.

Taşkoparan; “İlçemizde suç ve suça yönelme oranı diğer ilçelerimize göre düşük. Bunda hem vatandaşlarımızın duyarlı davranışları hem de teşkilatımızın titiz çalışmaları büyük rol oynuyor” dedi.

Uyuşturucu kullanımını ve satışını engellemeye yönelik yapılan çalışmaların devam edildiğini de belirten Taşkoparan, özellikle toplum destekli polislerin bu konuda öğrenci ve velilerin yanı sıra vatandaşları da zaman zaman bilgilendirici çalışmalar yürüttüğüne değindi.

“Hırsızlık karşısında bireysel önlemler  de alınmalı”

Arnavutköy’de  hırsızlık olayları karşısında da hazır olduklarını söyleyen Emniyet Müdürü Taşkoparan; “Bu sadece bizlerin tedbir ve müdahalesiyle önlenemez. Vatandaşlarımız da hırsızlık olayları karşısında bireysel önlemlerini almalıdırlar. Örneğin; güvenli çelik kapılar, pencere korkulukları, güvenlik kameraları gibi caydırıcı tedbirler hırsızlık olaylarının azalmasında önemli bir rol oynamaktadır” dedi.

“Arnavutköy’de seri cinayet yok”

Arnavutköy’de meydana gelen cinayetler hakkında konuşan Taşkoparan , basında yer alan bazı haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.Taşkoparan, “İşlenen suçlarla ilgili gerekli çalışmalar emniyet mensuplarımız tarafından titizlikle yapılıyor. Basında yer aldığı gibi ilçemizde seri cinayetler işleyen bir şebekenin varlığı yoktur” dedi.

Foto:Arif Sapmaz

1 YORUM

  1. evet çok güvenli anlatılamaz yasanır derlerya o hesap yani…arnavutköyün hemen hemen her gece bi köyünde hırsızlık oluyo…ama sagolsunlar en ufak bi ipucunu bırak haber bile vermiyolar …tabi sen oturdugun yerde rahat konusabiliyon gi bi karakolları gezde haline bak…masumun halinden anca konusarak anlarsınız…MERAK EDİYORUM ACABA ÇOK GÜVENLİ DEDİNİZ ARNAVUTKÖYE ÇOK GÜVENLİ OLDUNUIZDAN MI KONUSUYONUZ YOKSA HİÇ BİŞEY YAPAMADINIZDAN MI MİLLETET KENDİZİ KORUYUN DİYONUZ…. SİZ OTURMAYA BOS KONUSMAYA DEVAM EDİN…BİZ KENDİMİZİ KORUYORUZ…ALLAHA ŞÜKÜR…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.