Tüm Türkiye ile birlikte Arnavutköy’de de elektrikler kesildi

Sabah 10:30 civarında meydana gelen ve hemen hemen tüm ülkeyi etkileyen elektrik kesintisi nedeni ile Arnavutköy’de de hayat durma noktasına geldi.

Uzun zamandır  elektrik kesintilerinin sık yaşandığı bir yer olan ilçede esnafın birçoğu kepenk kapatmak zorunda kaldı.Bununla birlikte suların da kesilmesi mağduriyeti arttırdı.

 

Santraller çalışmadı,Metro durdu,Trafik ışıkları iptal!

Elektrik kesintileri ile birlikte özellikle büyük şehirlerde hayat tam bir kabusa dönüştü.Konya ile Ankara arasında sefer yapan TCDD’nin Yüksek Hızlı Trenleri de, ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisinden olumsuz etkilendi.İstanbul Byükşehir Belediyesi’ne bağlı Beyaz Masa, Twitter hesabından, enerji kesintisi nedeniyle metro hatlarında seferler yapılamadığını açıkladı.Bazı yerlerde internet erişiminde de sıkıntılar yaşandı. İstanbul’da metroda ve asansörlerde mahsur kalan vatandaşlar oldu.

Türkiye Avrupa’dan çıkarıldı iddiası!

Elektrik arızasına dair Ankara’da konuşulan bir başka iddia ise, “Türkiye’nin Avrupa’nın enterkonnekte sisteminden çıkarıldığı…”

Konuyla ilgili bir yetkili, “Dün Türkiye kaynaklı bölgesel bir arıza meydana geldi ancak Türkiye bu arızayı gidermekte gecikti. Avrupa Birliği, ‘siz kaliteli elektrik sağlayamıyorsunuz’ diyerek Türkiye’yi AB sisteminden çıkardı. Bugün yaşanan sıkıntı buradan kaynaklanıyor. Sorunun giderilmesi 2-2.5 saatten önce mümkün görünmüyor. Bu daha da uzun sürebilir”iddiasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.