Ana SayfaArnavutköy-Spor HaberleriYaz Spor Okulları Arnavutköy'de Takdir Topluyor

Yaz Spor Okulları Arnavutköy’de Takdir Topluyor

yazsporokulYaz Spor Okullarında 7-15 yaş arası futbol, voleybol, basketbol, halkoyunları, teakwondo, badminton, masa tenisi, satranç, güreş, kick boks, okçuluk ve cimnastik dallarında ve 7-14 yaş aralığında da yüzme dersleri, akademisyen hocalar gözetiminde veriliyor. Çocukların yaz tatilleri dönemini verimli bir şekilde geçirmeyi amaçlayan, beden sağlığına önemli katkıları olan spor etkinlikleri, çocukların velileri tarafından da takdirle karşılanıyor.


YÜZME KURSUNA 140 KIZ, 130 ERKEK ÖĞRENCİ KATILIYOR
Arnavutköy Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda Yaz Spor Etkinlikleri çerçevesinde 270 öğrenciye yüzme dersi veriliyor. Her biri yüzme uzmanlık eğitimi alan, beden eğitimi ve spor akademisi mezunu öğretmenler tarafından verilen yüzme derslerinde 140 kız öğrenci, 130 erkek öğrenci halen kursa devam ediyor. Ücretsiz olarak verilen derslerde öncelikle çocukların suya alışmaları, ardından teknik yüzme dersleri veriliyor. Çocuklar bir yandan eğlenirlerken diğer yandan profesyonel hocalarının yardımıyla yüzme dersi alıyor. Öğrenci velileri de bu eğitim sırasında çocuklarını izleyebiliyor.
AİLELER: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ
Yaz Spor Okulları’ndan önce de Kış Spor Okulları ile de hizmete devam eden kurslarda tüm branşlarda 2000’den fazla öğrenci kurs gördü. Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen spor branşı futbol ve yüzme. Öğrenci velilerinden 7 yaşındaki Mert Özel’in annesi Sevgül Özel şu anki neslin çok şanslı olduğunu belirtiyor. Sevgül Özel, “Keşke bizim zamanımızda böyle programlar olsaydı. Benim çocuğum ayağını suya sokmaya korkuyordu. Önce Kış Spor Okulları’na kayıt yaptırdık. Şu anda Yaz Spor Okulları’nda yüzme kursuna devam ediyor. Ve burada hocalarımızın sayesinde yüzmeyi öğrendi. Böyle bir program yaptıkları için başta Belediye Başkanımız olmak üzere, buradaki hocalarımıza, tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Mert Özel’in babası Emin Özel ise, “çocuklarımız tüm zamanlarını televizyon ve bilgisayar başında geçiriyor. Bence bu beyni yoran ve çok fazla bir getirisi olmayan bir uğraş. Bu yaz spor okulları sayesinde çocuğum daha sosyal bir kişilik kazanıyor. Bence bütün veliler çocuklarını gerek yüzme olsun gerekse futbol ya da başka bir alanda bu tür etkinliklere katılmalılar. Ben şahsım ve çocuğum adına Belediye Başkanımız Haşim Baltacı başta olmak üzere tüm belediye çalışanlarına, buradaki hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.
Yüzme kursuna devam eden başka bir öğrenci, Doğuşcan Yalman’ın annesi Fatma Yalman’da “Çocuklarımız için düşünülmüş çok güzel bir program. Şahsen Arnavutköyümüz’de böyle bir program olduğu için bölgemiz çocukları çok şanslı. Bütün hocalarımız çocuklarımızla gerçekten çok ilgileniyorlar. Bende gelip çocuğumu burada izlemekten ve yüzme dersi almasından gurur duyuyorum. Bütün çalışanlara emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Arnavutköy’de biri Atatürk Mahallesi’nde, diğeri Hadımköy Hastane Mahallesi’nde olmak üzere iki adet olimpik yüzme havuzu bulunmakta. Yaz ve Kış Spor Okulları’na hizmet vermekte olan bu havuzlar kurs dışında da bölge insanına hizmet vermeye devam ediyor.
ARNAVUTKÖY’ÜN SPOR ALTYAPISI HAZIR

Çocuklarımıza daha sağlıklı bir gelecek hazırlamak üzere yola çıkan Arnavutköy Belediyesi, spor okulları projesiyle bölgenin yüksek olan genç nesil potansiyeliyle geleceğin sporcularını hazırlıyor. Özellikle bölge çocuklarının ve velilerin tercihi olan ücretsiz futbol okulları yine lisanslı öğretmenler tarafından verilen derslerle sürdürülüyor. Bu çocuklardan geçmiş dönemdeki ücretsiz kurslardan yararlanan öğrenciler içinden Arnavutköy Belediyespor’a geçen öğrenciler mevcut. Gelecekte bu öğrencilerin diğer spor kulüplerinin de altyapısına katkı yapacağı da bir gerçek. Halktan büyük destek alan bu projeler ileriki dönemlerde daha da güçlenerek ve çeşitlendirilerek, yine bölge çocuklarımızın ve halkımızın hizmetine sunulacak.

kaynak : arnavutkoy bel .tr

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -