3.Köprü Onaylandı

Garipçe ve Poyrazköy arasında yapılacak olana “3. Köprü projesi İstanbul Belediyesi’nden onay aldı.Otoyolun bir çıkışı da Arnavutköy’den olacak.

Uzun zamandır gündemde olan proje İstanbul Belediyesi’nde oylanmasının ardından kesinlik kazandı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın. Odayeri ve Paşaköy’den olmak üzere iki çakışlı olarak açıkladığı projede İstanbul’a 6 çıkış verildiği de ortaya çıktı. 3. Köprü proje ile ilgili sunum yapan İmardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı İrfan Uzun’un İstanbul’a otoyoldan verilen çıkış noktalarını da açıkladı. Kınalı’dan başlayarak 10 kilometre sonra Silviri’de bir çıkış verilirken, ikinci çıkış ise Çatalca’dan veriliyor.

Arnavutköy’den de bir çıkış verilirken Avrupa yakasında son çıkış ise Odayeri’nden. Anadolu yakasında ise Paşaköy ve Şekerpınar’dan kent içi bağlantısı sağlanıyor.

“Üçüncü köprü neden gereklidir” diye hazırlanan raporda, otoyol ve köprünün yapılması ile iki yaka arasında geçişlerde 160 bin araçlık bir artışın sağlanacağı, yapılacak yol ile İstanbul’da trafik yükünün azalacağı, günlük 9.5 milyon dolarlık bir zamandan tasarruf sağlanacağı vurgulandı.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ
Tartışma ve görüşmelerin ardından 3. Boğaz Geçiş Projesi’nin İstanbul’un planlarına işlenmesi, AKP’lilerin evet, CHP ve SP’lilerin red oyuna karşı oy çokluğu ile kabul edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -