Ana SayfaDiğerGüncel Haberler3.Köprü Arnavutköy'e Uzanıyor Gibi...

3.Köprü Arnavutköy’e Uzanıyor Gibi…

3.kopru harita

Ulaştırma Bakanlığı, 6 milyar dolarlık ’İzmit Körfez Geçişi ve Gebze-İzmir Otoyol’ ihalesinin ardından yeni mega proje için kolları sıvadı. İstanbul’a inşa edilecek üçüncü köprünün merakla beklenen güzergahı belirlendi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, güzergahla ilgili 6 seçenek üzerinde yapılan çalışmanın tamamlandığını söyledi.

3.Köprü Güzergahı Açıklandı-Haberin Devamı


Bakan Yıldırım “6 alternatif vardı. Seçimi yaptık” dedi. Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları yetkilileri “Beykoz-Tarabya veya Beykoz-Sarıyer olabilir” dedi.

Yıldırım, güzergâhın zamanı geldiğinde açıklanacağını vurgulayarak, “Daha önce 6 alternatif vardı. Seçimi yaptık. Bu aşamada tek söyleyebileceğim, yeni köprünün Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri’nin daha kuzeyinde olacağıdır” dedi.

İHALE BU YIL

Üçüncü köprünün “İzmit Körfez Geçişi ve Gebze-İzmir Otoyol” projesinde uygulanan yap-işlet-devret (YİD) modeliyle gerçekleştirileceğini belirten Yıldırım, bundan sonraki tüm ulaştırma projelerinde de YİD modelini uygulayacaklarını söyledi. Üçüncü köprü için bu yıl içinde ihaleye çıkabilecekleri mesajını veren Yıldırım, güzergâhı açıklamaktan özenle kaçındı.

-Beykoz-Tarabya: Bu güzergâh, yeni köprü için en uygun nokta olarak kabul ediliyor. Bu hattın seçilme olasılığı yüzde 90 olarak gösteriliyor.

-Beykoz-Sarıyer: Bu güzergah, Beykoz-Tarabya’nın ardından ikinci en güçlü aday güzergâh olarak gösteriliyor.

arnavutköy

İhsaniye ile Tayakadın’ın arası otoban neden yapılıyor?

İhsaniye ile Arnavutköy’e bağlı Tayakadın arasındaki otoban çalışması ormanı yararak devam ediyor.Açılan bu yol  büyük ihtimalle köprünün geçeceği ana güzargaha bağlanacak.

Projeyi hazırlayan ve uygulayan şu anda MAKYOL firması.Hasdal’dan başlayıp İhsaniye’de gözden kaybolan, sonra da orman içinden Yassıören’e kadar süren bu yol ne yolu? Orda çalışan işçilere göre, “Otoban! üçüncü köprü yolu  “.

3kopruharita

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -