Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy 1/5000'lik Nazım İmar Planı Askıya Çıktı

Arnavutköy 1/5000’lik Nazım İmar Planı Askıya Çıktı

Yapılan açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısında kabul edilen Arnavutköy Merkez ve Yakın Çevresi Nazım İmar Planı askıya çıktığı ve askı süresinin 30 gün olduğu bildirildi.

Bu süre içinde bir itiraz veya düzenleme olmassa 1/ 1000’lik planların hazırlanmasına başlanacak

Sırada 1/1000 Ölçekli Plan Var

Arnavutköy’de imar sorununu ortadan kaldıracak  olan 1/ 1000 ölçekli planların hazırlanabilmesi için uygulamaya koyulması zorunlu bir üst plan olan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasında askıya çıktı.
24 Kasım tarihinde tasdiklenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Şehir Planlama Müdürlüğü tarafından hazırlanan 1/5000 ölçekli, Arnavutköy İlçesi, Arnavutköy, Boğazköy, Bolluca, Haraççı, Taşoluk bölgelerine ait Arnavutköy Merkez ve Yakın Çevresi Nazım İmar Planı, 22 Ocak 2010 tarihine kadar askıda kalacak. 30 gün boyunca askıda kalacak planları incelemek isteyen vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Fatih’teki Saraçhane binasının 4. Katında bulunan Harita Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler.
Plan ile ilgili olarak yapılacak itirazların, yasal askı süresi olan 30 gün içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yapılması gerekmektedir.
PLANLARA AİT RESİMLER
(üzerlerine tıklayarak büyütebilirsiniz)
Plan görüntülerini bilgisayarınıza indirmek için tıklayın;
kaynak:arnavutkoy bel.tr

14 YORUMLAR

 1. arkadaşlar bizim karlıbayırdaki arsamız 164 m iken şu an 92 metreye düşmüş,üstüne birde arsayı 4 parsele bölmüşler 20-50-20-4 metre olmuş bu nasıl iş ya arayalım hakkımızı mağdurlar lütfen toplanalım mahkemeyse mahkeme sonuna kadar gidelim.diğer mağdur insanlara ulaşalım lütfen.birbirimizle irtibat kuralım e postam yazıyor yukarıda.herkes biraz duyarlı olsun lütfen…………………..05382131742

 2. arkadaslar beledıyemız bızım arsaları ne zaman kapatmaya baslıcek ucuzundan
  bu bolge ulastırma bakanının da gundemınde dıyorlardı bır ara hatta sayın basbakanımız yer topluyor falan dıyolardı yıgıdi öldur hakkını yeme demısler bunlardan oncekı belecıyecı ve partı kadroları gorduk ama bu kadarınıda ne dıyelım adamlar sıstemlı olarak tum turkıyeyı ımar pılanına soktular kastamonuda köyumuz yuz donum cıvarı idi 7 bucuk donumune tapu verdıler gerisi ormanın he he arnavutkoyde kıler azıcık daha ınsaflı ımıs ne dıyelım bunları topraga degıl betona yatıracaklar topak zaten dısarı atar bunları takiyeci tayfası bide mecburen alternetifi yok dıye akp oy verdık ne dıyelım suc bunların deıl bizi bunlara mecbur eden lerin allah …….versin

 3. Arkadaşlar bu haksızlığa ne zaman dur diyeceğiz.Hep Bu milleti koyun yerine koyanlara ne zaman cevap vereceğiz.
  Biz kanunlara değil düzenbazlara karşı birlik olmalıyız.şuan ben tokatta oturduğum için her zaman gelip gidemiyorum.
  Ama bir hukuk mücadelesi vereceksek,bu haksızlığa baş kadırmak için bir şeyler yapmalaıyız.Hep Garibanalrın ekmeğindenmi çaldıracağız.
  Allah korkusu olmayan bu insanalra mücadelmizi anlatmamız lazım seçimler yaklaşıyor haklarımızı aramamız lazım.yoksa garibanın elindeki 3 mtre toprağı kuşa çevirenelre gereken cevabı vermeliyiz.
  310 mt arsaya 65 mt temel ALLAH tan korkun be böyl ayak oyunlarıyla oynayanların ALLAH çoçuk çoluğundan çıkartsın diyeceğim o süpyanların bir suçu yok .
  yıllarca yemedim içmedim bir birikim yapıp 100 bin liraya arsa aldımki çoçuklarım için başlarını soakacak bir yuva yaparım dedim bu haksızlık ALALHIm sana havale ediyorum

 4. Arnavutköy ve mahallerinde yapilan imar planinda bütün nerdeyse evi arsasi tapulu olanlar vatandaşlar madür edilmiştir .ben kendimden bahseydeyım sanayi caddesinin sonunda 192 m2 hisse tapülü arsam ve üzerinde 2004 imar affindan yararlanmiş evim var .birinci imar planinda dere yataği gösterildi ikinci imar planinda evim park alaninda görünüyör.ben iki kere 2010 da ist.b.şbl.itiraz ettim iki dilekcemedede cavap vermediler. demekki vatandaşi hice sayiyorlar ben bu görevlileri kiniyorum. hazinenin etrafda arazileri var .yeşil alanlari ve parklari oralarayapabilirler, ne yazikki ipleri ellerinde saniyorlar vatandaşa siz kimsiniz diyorlar vatandaşlan oynuyorlar.kimsenin fikri sorulmiyor.bence yeniden düzeleme yapilim imar düzenlemesi madur olan arsa ve ev sahiplerinin madüriyetini giderilmesi gereklidir.arsasinin üzeride evleri olan arsalarin konut imarina acilip maduriyetlerin giderilmesi gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -