Ana SayfaArnavutköy-Spor HaberleriArnavutköy Belediye Spor'dan Bir Şampiyon

Arnavutköy Belediye Spor’dan Bir Şampiyon

ozcan cakmakci

Arnavutköy Belediyesi Kick Boks Takım Antrenörü Özcan Çakmakçı, 90 kiloda Karabük Safranbolu’da yapılan müsabakalar sonucunda şampiyon olarak Wushu Milli Takımına katılma hakkı kazandı.  Şampiyon sporcumuz şampiyonluğun ardından Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacıyı ziyaret etti.

Karabük Safranbolu’da yapılan Türkiye şampiyonası ve Dünya Şampiyonası Milli Takım elemelerinin yapıldığı Wushu müsabakaları, 24-25-26 Temmuz 2009 tarihlerinde gerçekleştirildi. Arnavutköy Belediyesi Kick Boks Takım Antrenörü Özcan Çakmakçı katıldığı müsabakalar sonucunda, İstanbul’dan tek başına şampiyon oldu.

Her alanda spora yatırım yapmaya devam eden Arnavutköy Belediyesi’nin temellerini attığı Arnavutköy Belediyespor Kulübü müsabakalara katıldığı bir çok branşta başarı elde ediyor.  Son olarak wushu müsabakalarında 90 kilo erkeklerde mücadele eden Özcan Çakmakçı, şu anda takım olarak İzmir’de yapılacak Türkiye Kick Boks Milli Takım seçmelerine hazırlandıklarını, kamp sonunda dünya şampiyonasına katılacaklarını ifade etti.

KİCK BOKS TAKIMI İZMİR YOLCUSUozcan-cakmakci-bsk-ziyareti-(1)

İzmir’deki Türkiye Kick Boks Şampiyonası’na gitmeden önce başkanı ziyaret eden Özcan Çakmakçı, başkan tarafından tebrik edildi. Kazandığı şampiyonluk madalyasını Başkan Haşim Baltacı’ya takdim eden Çakmakçı, İzmir’deki müsabakalardan da başarılı sonuçlarla döneceklerini ifade etti. Başkan Baltacı, Arnavutköy Belediyesi Kick Boks Takımı ve Antrenörü bizim gurur kaynağımızdır. Baltacı, “Sizlerin kazanmış olduğu başarılar Arnavutköy’ümüzün tanıtımında ve adının duyurulmasında çok etkili. Özellikle tüm İstanbul’dan sadece Özcan Hocamızın gruptan şampiyon olarak çıkması Arnavutköy’ün değil İstanbul’un da gurur kaynağı olması anlamına gelir. İzmir’deki ve Kanada’daki şampiyonalarda da başarılarının devamını dilerim” şeklinde konuştu.

Antrenör Özcan Çakmakçı, Safranbolu’daki müsabakalarda 5. Türkiye şampiyonluğunu almış oldu.  Çakmakçı, önümüzdeki günlerde de açacağı Sporla Sağlıklı Yaşam Merkezi ile bölge halkına hizmet vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Wushu Nedir?

Çin’de ortaya çıkmış bir savaş sanatıdır. Çin savunma sanatlarının genel adı olarak açıklanır ki, Kung Fu da buna dâhildir. Kabilelerin yaşadığı dönemlerde, yaşam mücadelesi için yapılan savaşlarda, tek vuruş, tek batırma, tek yumruk, tek tekme; öğretim, pratik vb. ortaya çıkan prensip kavramlar ile Wushu’ nun filizlenmesi hızlandı. Wushu, köle toplumlar zamanında tanınmaya başlandı. Türkiye’de 1970’li yıllardan beri Kung Fu  adı altında çalışılmış; 1990 yılından itibaren dünyada yapıldığı şekliyle ülkemizde Modern Wushu çalışılmaya başlanmış; 1999 yılında Federasyonu kurulmuştur. 1999 yılında katıldığımız  Hong Kong Dünya Şampiyonası’nda ilk Dünya ikinciliği ülkemize getirilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -