Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy Festivali İptal Edildi

Arnavutköy Festivali İptal Edildi

Arnavutköy Belediyesi’nce düzenlenen I. Uluslarası Kültür ve Sanat Festivali Şemdinli’deki askerlerimize yapılan çirkin saldırı nedeniyle iptal edildiği açıklandı.

Hakkari Şemdinli’deki Tekeli Taburu’na teröristlerce düzenlenen hain saldırı ve yine yola döşenen mayın nedeniyle şehit olan askerler nedeniyle Arnavutköy Belediyesi, ilk kez düzenlenen Kültür ve Sanat Festivali’ni iptal etti. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Ülke birliğini ve bütünlüğünü bozmaya yönelik olarak düzenlenen saldırılar sonucu şehit olan askerlere Allah’tan rahmet ailelerine sabır dileklerinde bulunduğu konuşmasında, “tüm ülkemizle birlikte şehitlerimizin ve ailelerinin acılarını paylaşıyoruz. Bu nedenle ilkini düzenleyeceğimiz festivalimizi bu yıl için iptal ediyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Baltacı: “Şehitlerimizin Acısı Yüreğimizde”

Arnavutköy Hasan Doğan Stadı’nda, 19 Haziran 3 Temmuz tarihleri arası düzenlenecek olan I. Arnavutköy Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali için yurtdışından gelen misafir sanatçılarla birlikte basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Haşim Baltacı, festivalin iptal nedenine ilişkin açıklamaa yaptı. Festival için gelen yabancı misafirlere hoş geldiniz diyen başkan, normal şartlarda aynı gün aynı saatler içinde başlayacak olan festival açılışı sonrasında festival alanına yürüyüş yapılacağını, ancak çok üzücü şehit haberleri üzerine festivali değerlendirmeye aldıklarını, ciddi anlamda üzüntü duydukları bu ortamda festivalin şimdilik yapılmaması yönünde karar aldıklarını ifade etti. Ülke olarak bu tür saldırılara asla prim verilmeyeceğini; “Bu ortamda içinde kültürel alışverişin, sosyal boyutu yanında eğlence yönüde bulunan bu etkinliğin şimdilik iptal edilmesi gerektiğine karar verdik” dedi. Şehitlerin her bir damla kanının bu memleketin bir gücü olduğunun vurgulayan Başkan, iptal edilen festival yerine ileriki günlerde daha farklı programlarla sosyal projelerin devam edeceğini vurguladığı konuşma sonunda katılan yabancı misafirlere de katılımları için teşekkür etti.
Yabancı Konuklar Arnavutköy’den Memnun Ayrıldı

Bilindiği üzere Arnavutköy Belediyesi’nce ilki düzenlenecek olan I. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali daha öncede İskenderun’daki deniz üssüne ve Mavi Marmara gemisine İsrail tarafından yapılan saldırı nedeniyle de ertelenmişti. Festival için Arnavutköy’e 8 ayrı ülkeden 300’e yakın yabancı konuk misafir olmuş, festival gününe kadar İstanbul’da boğaz turu ve müzeleri gezen konuklar, eğer festival iptal olmasaydı kendi ülke folklorundan ve müzik çeşitlerinden gösteriler sunacaklardı. Arnavutköy’de iki gün geçiren yabancı misafirler akşam yemeğini Otağ Tesisleri’nde başkanla birlikte yediler. Festival için gelen yabancı konuk rehberlerine birer kahve takımı hediye eden Belediye Başkanı Haşim Baltacı, yabancı misafirlerden de hediyeler aldı. Yemeğin ardından ülkeler tek tek başkanla hatıra fotoğrafı da çekmeyi ihmal etmedi

1 Yorum

  1. isabetli bi karar olmuş…şu günler festival yapılacak günler değil..
    tabi o kadar masrafa da yazık oldu o ayrı…neyse başka bahara.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -