Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy Hacımaşlı Köyü Okuyor

Arnavutköy Hacımaşlı Köyü Okuyor

Arnavutköy’de başlatılan kitap okuma kampanyası Arnavutköy Hacımaşlı köyünde devam etti.

Okuma alışkanlığının edinilmesi için Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Arnavutköy Kaymakamlığının hayata geçirdiği Arnavutköy okuyor projesi kapsamında kitap okuma programları devam ediyor. Hacımaşlı köyünde bir kahvehane de gerçekleşen programa İlçe Milli eğitim Müdürü Arif Dede, STK temsilcileri, Arnavutköy aile İrşad ve rehberlik bürosu üyesi ve Haraççı merkez cami imamı Abdulmunim Eremkere, Arnavutköy muhtarlar dernek başkanı ve Hacımaşlı köyü muhtarı Hayri Pekçetin, Haraççı mahallesi muhtarı Rıdvan Üzüm, Taşoluk mahalle muhtarı Eyüp Öz, Boyalık köyü muhtarı Tahsin Özdil ve birçok vatandaş katıldı.

“Öğretmen olmak istiyordum”

Programda açılış konuşmasını yapan Hacımaşlı muhtarı Hayri Pekçetin programa katılan vatandaşlara teşekkür ederek ilçe Milli eğitim Müdürü Arif Dede’yi köyümüzde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz dedi. Arnavutköy muhtarlar dernek başkanı ve Hacımaşlı köyü muhtarı Hayri Pekçetin ise konuşmasında şunları söyledi. Pekçetin,”Ben okul yıllarında öğretmen olmak istiyordum ama kısmet olmadı. Ancak yine de muhtar olarak Hacımaşlı köyü sakinlerinin hizmetinde olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

En az yarım saat kitap okumalıyız

Programda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Dede kitap okumanın önemine değinerek” Hacımaşlı eğitime çok önem veriyor bunu daha öncede görmüştük. Buraya okuma yazma kursu açamıyoruz çünkü okuma yazma bilmeyen vatandaşımız yok. Ancak bu okumayı okul ile sınırlandırmamak gerekir. Kitap okumak ise çok önemlidir. Kitap okumak her zaman yeni bir şeyler öğrenmemizi sağlar. Günümüzün yarım saatini kitap okumaya ayırmalıyız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -