Ana SayfaKritik HaberArnavutköy Katlı Otopark Çalışması Ne Alemde?

Arnavutköy Katlı Otopark Çalışması Ne Alemde?

otopark-insaatmansetArnavutköy’ün merkezinde yaklaşık bir yıldır kazılmış olarak duran ve son günlerde yeniden çalışmaların başladığı çukurun katlı otopark olacağı yetkililer tarafından bildiriliyor. Ancak çalışmalar çok yavaş ilerlerken, bu durum ise vatandaşların tepkisine neden olmaya devam ediyor.


Arnavutköy’de yeterli kapasite de otoparkın olmaması ciddi sorun teşkil ederken bu sorun Arnavutköy’de trafiğin keşmekeşliğine de sebep oluyor. Cadde ve kaldırımlar da araçların başıboş ve gelişi güzel olarak park etmelerinden dolayı cadde ve kaldırımlar kapanırken, diğer tarafta Arnavutköy’de bir otoparkın olmamasından dolayı Arnavutköy merkezinde bulunan esnafların çoğu kendi işyerinin önüne park ettiği aracına kesilen cezalardan dolayı oldukça rahatsız.

İlçede yeterli kapasite de bir otoparkın olmaması ve esnafların çoğu kendi işyerinin önüne aracını park etmesiyle Arnavutköy merkezindeki dar caddenin de tamamen trafiği alt üst ediyor. Özellikle günün belirli saatlerinde trafik daha da yoğunlaşıyor. Bu durum karşısında vatandaşlar Arnavutköy’ün sahipsizliğinden dert yanıyor.

Arnavutköy de göreve başlayan emniyet teşkilatının sıkı denetimi sebebiyle merkez caddesi üzerinde bulunan esnaflara kesilen para cezalarından dolayı şikayetçi olan vatandaş bu katlı otoparkın bir an önce faaliyete geçmesini istiyor. Bu sorunlara bir çözüm bulunmasını isteyen bölge halkı katlı otoparkı dört gözle bekliyor.

Ancak ayladır kazılı olarak duran katlı otoparkın ne zaman yapılacağı ise belli değil. Bölgenin gün geçtikçe yoğun göç alması ve diğer belde ve mahallelerin resmi bütün işlemlerinin ilçeye alınmasıyla tam bir karmaşa haline gelmiş durumda. Bunların başında Belediye, Kaymakamlık, Milli eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Tapu müdürlüğünün işlemleri Arnavutköy merkezinde görülmesi ilçenin trafiğini de iyice çekilmez hala getirdi.

Kazılan çukur ise bir yıla yakın zaman zarfı içerisinde aynı şekilde duruyor. Arnavutköy’de bulunan esnaflar bu çukurun ne olduğu ve ne yapılacağı konusunda net bir bilgi sahibi olmazken, diğer tarafta inşaatın tabelasında ise yeterli bilginin verilmemesi ise dikkat çekiyor. Vatandaşlar yeni yapılan katlı otopark inşaatının tabelasında yazılı olanların ,yazılı olması gerekenlerden farklı olduğu görüşünde.

Arnavutköy esnaflarından Engin Kadagal, “aslında o tabelada katlı otopark ihalesinin bedeli, ihale numarası dosya numarası, teslim tarihi, başlangıç bitiş tarihi gibi bilgilerinde inşaatın tabelasında olması lazım” derken ; buna benzer hiçbir bilginin tabelada belirtilmediğine dikkat çekiyor.Arnavutköy esnaflarından olan Mustafa İskender de tabeladaki bilgileri yetersiz görenlerden.

Bu konuda iddaların gelecek zamanda da devam edeceği ortada.Tek cadde üzerinde trafiğin sağlandığı Arnavutköy’de en büyük eksikliklerden biride yeni bir caddenin yapımının gerçekleşmemesi ve katlı otoparkın bir an önce hizmete açılması olarak gözüküyor.


Özel  Haber: Arif SAPMAZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -