Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy Kültür Sanat Festivali'nde Olaylı Gece

Arnavutköy Kültür Sanat Festivali’nde Olaylı Gece

Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen  3.Uluslararası Kültür Sanat Festivali’nde  , önceki gece sıra KAIDER  ( Kars Ardahan Iğdır Derneği)’nin gecesindeydi.

Kozlar Atatürk Parkı  Anfi Tiyatroda gerçekleşen etkinlikte sahne alan Kamale Amed sahneye çıkıp türkülerini okumaya başlayınca olaylar çıktı.Orada bulunan yöneticilere yönelik hakaret ve yuhalamarın ardından düzenlenen etkinlik yarıda kesildi.

Arnavutköy Merkez caddesinde ve Necip fazıl caddesi üzerinde guruplar halinde  sloganlar atarak yürüyen şahıslar çevrede bulunan işyerleri ve bankaların camlarını kırdılar. sokaklarda bulunan onlarca çöp konteynırları yol ortasına getirilerek devrildi çevrede bulunan onlarca işyerine de zarar verildi.

Güvenlik  önlemleri tartışmaya açıldı
Düzenlenen bu kültür sanat festivalinin daha canlı bir şekilde geçmesini sağlamak için her gün gün boyu Arnavutköy Belediyesi tarafından tahsis edilen anons aracı ile sokak sokak gezilerek  etkinlikler duyuruluyor. Devam eden bu etkinliğin  güvenlik önlemleri ise yeterli mi sorusu akla geliyor.Kültür sanat festivalinin gerçekleştiği Kozlar Anfi tiyatrosunun giriş ve çıkışlarında her hangi bir kontrolün olmaması ise bu soruyu pekiştiriyor.

 

 

arnavutkoyden.com/Salih SÜTLAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -