Ana SayfaArnavutköy-Spor HaberleriArnavutköy Minikler Güreş Takımı Türkiye Birincisi

Arnavutköy Minikler Güreş Takımı Türkiye Birincisi

24-26 Haziran tarihleri arasında Kırıkkale’de yapılan minikler 12-13 yaş grubunda grekoromen stilde Arnavutköy Belediyesi Güreş Takımı iki madalya almayı başardı.Toplamda da en fazla puan alan takım olarak grekoromen stil Türkiye Şampiyonu oldu.

Arnavutköy Belediyesi Güreş Takımı minik öğrencilerle Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. En son 24- 26 Haziran tarihleri arasında Kırıkkale’de yapılan 12-13 yaş müsabakalarında 75 kiloda Celil Sever Türkiye üçüncülüğü alırken, 32 kiloda Berk Dinler Türkiye beşinciliğini kazandı.
50 Güreşçi İle Hazırlanıyorlar
Arnavutköy Belediyesi güreş takımı, 10-20 yaş arası 50 güreşçi ile maçlara hazırlanıyor. Hadımköy İlköğretim Okulu Spor Salonu’nda verilen eğitimlere özellikle okul öğrencilerinin ilgisi oldukça yoğun. İstanbul Bölge Güreş Antrenörü ve Milli Hakem Mehmet Pehlivanoğlu ve Beden Eğitimi Öğretmeni Abdullah Aydoğdu yönetiminde ders alan öğrenciler, okulla birlikte güreş eğitimi almaktan dolayı memnunlar. Bütün gençlerin en az bir spor dalıyla uğraşması gereğine değinen hocalar, ailelerin bu konuda çocuklara yol gösterici olması gereğine işaret ediyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -