DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Arnavutköy Müteahhitler Derneği Kuruluyor

Arnavutköy Müteahhitler Derneği Kuruluyor

ABONE OL
Tem 31, 2017 00:12
Arnavutköy Müteahhitler Derneği Kuruluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son yıllarda hızla artan nüfusu ve yüz ölçümüyle İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri olan Arnavutköy’de artan inşaat sektörü ve bünün yanında oluşan hızlı kentleşmeye proje üretmek adına Arnavutköy’de bulunan müteahhitler bir dernek çatısı altında toplanma kararı aldı.

3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otobanı yapılan ve Kanal İstanbul Projesinin güzergahında bulunan Arnavutköy’de ki bir grup müteahhit, Arnavutköy’ün daha iyi bir mimari yapıya sahip olması için çalışma başlattı.

ÜSTAŞ MİMARLIK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÜNAL AKTAŞ: “ARNAVUTKÖY’ün DAHA GÜZEL MİMARİ YAPIYA SAHİP OLMASI GEREKİYOR” Yıllardır Arnavutköy’de projeler üreten ve hayata geçiren ÜSTAŞ Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Aktaş, hızla gelişen ve yakın gelecekte İstanbul’un ilgi odağı haline gelecek Arnavutköy’ün daha güzel mimari yapılarla ülkemize ve Dünya’ya tanıtılması gerekiyor dedi. AKTAŞ “Arnavutköy’de inşaatı devam eden ve önümüzdeki yıl ilk etabı teslim edilecek olan Dünya’nın en büyük Havalimanlarından 3. Havalimanı, sadece Arnavutköy’ün değil, ülkemizin de ekonomik anlamda kalkınmasını sağlayacak dev bir proje olarak göze çarpıyor. Böylesine devasa bir projenin Arnavutköy’de yapılmasından dolayı mutluyuz. Bu proje bizim yani Arnavutköy’de inşaat sektörüyle uğraşan müteahhitlere de ilham kaynağı olması açısından büyük önem arz ediyor. Çünkü böylesine devasa projelerin odağında olan Arnavutköy’de basit bir yapılaşmaya yer vermek istemiyoruz. Bu işi yapan müteahhitler olarak kendimizi geliştirmeli ve Ülkemizin Dünya’ya açılacak yüzü Arnavutköy’de daha mimari yapılar yaparak kendimizi göstermek istiyoruz”

ARNAVUTKÖY’ün ÇEHRESİ DEĞİŞMELİ

Üstaş Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Aktaş, “Arnavutköy’ün çehresinin değişmesi için çalışmalar başlatmalıyız. Yurt dışına çıktığımızda karşılaştığımız ve ülkemizin çeşitli bölgelerinde de gördüğümüz, mimarisiyle de turistlerin ilgi odağı olan yapılaşmalar karşımıza çıkmaktadır. Örneğin Arnavutköy’de yapılmasını arzu ettiğimiz ve müteahhit arkadaşlarımızla da bu konu üzerinde yaptığımız istişarelerde Arnavutköy’de bundan sonra yapılacak olan projelerde uygun görülen birkaç dış cephe çalışması ile binaları inşa edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Arnavutköy’ün daha güzel bir görünüme kavuşması için yapılacak olan bu çalışma ile bugün Norveç, Danimarka, Almanya, İspanya gibi ülkelerde sadece fotoğraflarda gördüğümüz mimarisiyle ve görünümüyle kartpostallara konu olan evleri Arnavutköy’de de yapmak istiyoruz. Bu konuda da İlçemiz Belediyesi ile koordineli bir şekilde projelerimizi anlatıp paylaşmak ve hayata geçirmek istiyoruz. Belediye Başkanımız sayın Ahmet Haşim Baltacı ile projelerimiz ile ilgili bilgiler vermek adına en kısa sürede bir araya gelececeğiz. Arnavutköy’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren müteahhitler ile görüşmelerimiz sürüyor. Tek çatı altında ortak kararlar almak ve hayata geçirmek istiyoruz. Amacımız, Arnavutköy’ü sadece İstanbul’a değil, Dünya’ya tanıtmak adına çalışmalar yapmak olacaktır” dedi. ESS MİMARLIK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÜMİT SAĞLAM: “Arnavutköy Dünya’ya açılan bir kapı oluyor” ESS MİMARLIK Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Sağlam, “Arnavutköy yapılacak olan projelerle Dünya’ya açılacak bir kapı olacak. Tabiki bunun yanında da hızla nüfus yoğunluğu alan bir ilçe konumuna geldik. Şuan 300 bin civarında bir nüfusa sahibiz. Havalimanı tamamlandığında 120 bin işçinin çalışacağını düşündüğümüzde bu rakam Havalimanı ile birlikte 500 binlerin üstüne çıkacak. Bu kapsamda Arnavutköy’de inşaat sektöründe ki hareketlilik uzun yıllar devam edecek. Biz mimarlar ve inşaat yapan müteahhitler olarak Arnavutköy’e daha modern yapılar inşaa etmek, ayrıca bu çalışmaları sadece birkaç proje üzerinden yürütmek istiyoruz.

“HER MAHALLENİN BİR RENGİ OLSUN”

Ümit Sağlam ” Arnavutköy’de 38 mahalle var. Bizim arzumuz örnek olarak her mahallenin bir rengi olsun. Bundan sonra bu mahallede yapılacak olan projede de sadece bu renk kullanılsın. Mesela Bolluca Mahallesi’nin rengi Yeşil olsun ve yeni projeler bu renkte yapılsın. Yemyeşil bir mahalle ile daha güzel bir görünüme sahip olabiliriz. Tabi bunlar sadece projelerimizden biri. Tabiki bunları ilçe belediyemizle de istişare ederek neler yapılabilir? noktasında çalışmalar yapacağız. Arnavutköy’de kurulmasını ve faydası olacağını düşündüğümüz Arnavutköy Müteahhitler Derneği ile de projelerimizi hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

MİMAR TURGAY SÖNMEZ: “Arnavutköy büyük projeleri hak ediyor” Mimar Turgay Sönmez ” Her geçen gün hızla gelişen ve hızla değişime uğrayan Arnavutköy, büyük projeleri hak ediyor” dedi. Sönmez ” Hükümetin Arnavutköy ve çevresinde planladığı ve hayata geçirmeye hazırlandığı projeler, ülkemiz tarihinin ve Dünya’nın en büyük projeleri arasında yer alıyor. Bu manada çok şanslı bir ilçe olarak ön plana çıkıyoruz. Ancak son yıllarda hızla artan nüfus yoğunluğu ile birlikte inşaat sektörü de büyük aşama kat etti. Yeni yatırımcılar yeni yatırımlarla Arnavutköy’de proje yapmaya başladı. Tabi bu gelişme Arnavutköy ekonomisine de büyük katkı sağladı. Sağmalaya da devam ediyor. Biz mimarlar olarak Arnavutköy’de daha güzel projeler üretmeye gayret ediyoruz. Daha büyük projelerin Arnavutköy’e kazandırılmasını ve vatandaşın hizmetinde olmasını arzu ediyoruz. Kurmayı düşündüğümüz Arnavutköy Müteahhitler Derneği ile de Arnavutköy’de bulunan müteahhit arkadaşlarımızla bu bölgeye nasıl daha fazla faydamız dokunur bunun çabası içinde olacağız” dedi.

arnavutkoyden.com-Kerim Güney

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.