Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy Pomem'de 9.Dönem Mezuniyetleri

Arnavutköy Pomem’de 9.Dönem Mezuniyetleri

Arnavutköy Pomem 9.Dönem öğrencilerinin mezuniyet töreni İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu’nun da katılımıyla  yapıldı.


Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezinden mezun olan 675 öğrenci için düzenlenen törende konuşan Bakoğlu, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkma azmi ve gayreti içinde olduklarını söyledi.

-“KIZ ÖĞRENCİLER SİLAH KULLANMADA ERKEKLERDEN DAHA İYİ”-

Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Pamuk da öğrencilerin merkezde çok iyi silah kullanmayı öğrendiğini belirtti.

Silaha çok önem verdiklerini, ancak silahla Oyun olmayacağını ifade eden Pamuk, şöyle devam etti:

“Kız öğrenciler silah kullanmada erkeklerden daha iyi. Kabul gören gerçeğin tersine trafikte de kız öğrenciler daha başarılı oldu. Her biri çok iyi atıcılar. Silahı çok çok iyi biliyorlar. Her biri gözleri kapalı silahı söküp takabilir. Ancak silah sevilecek bir şey değildir. Bu, toplumun bir yarasıdır. Artık ‘at, avrat, silah’ üçlemesini de bir kenara koymanın zamanı gelmiştir. Bu toplum silah sevgisinden sıyrılmalıdır. Silahı polis çok iyi bilmelidir ama sevmemelidir. Toplum da silahı sevmekten vazgeçmelidir. Silah bir ölüm aracıdır. Ölümle sevgi asla yan yana olamaz. Biz bunu çocuklarınıza öğrettik, onlar da kendi çocuklarına öğretecekler. Lütfen sizler de yetiştirdiğiniz çocuklarınıza ve torunlarınıza Oyuncak silah almaktan vazgeçin.”

Dönem birincisi Lokman Avcı da 7 aylık eğitimi başarıyla tamamladıklarını belirterek, yaş kütüğüne ismini çaktı.

Polis Marşı’nın okunduktan sonra dereceye giren öğrencilere diploma, hediye ve plaketleri verildi.

Yemin töreninin ardından mezun 675 öğrenci, keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadı.

Kaynak:arnavutkoyhaber.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -