Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nde rüşvet operasyonu

Arnavutköy Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nde rüşvet operasyonu

Arnavutköy Tapu ve Kadastro Müdürlüğündeki iş yoğunluğunu fırsata çeviren bir şebekenin, işlemleri rüşvet karşılığında gerçekleştirdiğini belirleyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi.

Teknik takibin ardından, hakkında gözaltı kararı çıkarılan 60 kişinin yakalanması için sabah saatlerinde içerisinde Arnavutköy’ün de bulunduğu 10 ilçede 60 adrese operasyon düzenlendi.

“Emanetini ekmek fırınına bıraktım”

Aralarında 1 müdür, 2 müdür yardımcısı ve 1 avukatın bulunduğu 15’i kamu görevlisi olmak üzere 46 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Arnavutköy’de emlak sektöründe faaliyet gösteren önemli isimlerin de var olduğu bildirildi.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptığı 6 aylık fiziki takibin ardından 23 rüşvet olayını kamera ile görüntüledi.Tapuda iş takibi yapan şahısların memurlara 10 bin liraya kadar rüşvet verdiğini de kayıt altına aldı. İş takipçilerinin rüşveti birlikte iş yaptığı kamu görevlilerine bina dışında verdiği anlaşıldı. Buna örnek bir görüşmede tapuda işini usulsüz halletmek isteyen iş takipçisinin, Arnavutköy Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nde çalışan bir görevliyi arayarak, “Emanetini ekmek fırınına bıraktım” dediği kayıtlara geçti.Deşifre edilen bir başka görüşmede ise, iş takipçileri aradıkları tapu ve kadastro görevlisine “İncir getirdim sana” veya “İncirin hazır” gibi şifreli konuşmalarla işlerini hallettikleri saptandı.

18 Kişi Serbest Bırakıldı
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan kişilerden 18’i adli kontrol şartı ile serbest kaldı. Serbest kalan isimler arasında bir muhtar ve Arnavutköy Tapu Müdür Yardımcısı D. K. gibi isimler yer aldı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -