Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy'de 2010 Turizm Haftası Etkinlikleri

Arnavutköy’de 2010 Turizm Haftası Etkinlikleri

turizm-haftasi

Bolluca İ.M.K.B  Ticaret Meslek Lisesi’nde turizm haftası dolayısıyla bir program düzenlendi.  Programa Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy, İlçe emniyet müdürü Tamer Oktay, Şube müdürü Radi Kabze, İlçe Milli Eğitim müdürü Arif Dede, Arnavutköyspor Kulüp Başkanı Aziz Kadakal, Daire amirleri, Okul müdürleri, öğrenciler ve birçok vatandaş katıldı.

H.AKSOY : TURİZM BACASIZ FABRİKADIR

Programda Bolluca İ.M.K. B Ticaret Meslek Lisesi okul müdürü Vedat Balcı’nın hoş geldiniz konuşmasının ardından Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy bir konuşma yaptı. Hürrem Aksoy konuşmasında turizmin önemine değinerek, “Turizmi anlamak ve öğrencilerimize bu önemi anlatmak için okullarımızda turizm haftası kutlamaları düzenliyoruz. Siz öğrenci kardeşlerimiz iyi bir eğitimin yanı sıra böyle günler hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Turizm bir ülkenin gelişimi ve bir ülkenin dünyaya açılması konusunda bir kapıdır. Örneğin Türkiye’ye her yıl milyonlarca turist geliyor. Bu turistler gittikleri ülkelerde Türkiye’yi anlatıyorlar. Turizm bacasız bir fabrikadır bunun yanı sırada bir ülke için iyi bir reklam aracıdır. Bundan dolayıdır ki turizmin önemi çok büyüktür” dedi.

Kaymakam Hürrem Aksoy’un konuşmasının ardından Melek Yıldırım Selam Türkiye isimli şiiri,  Orhan Uzun ise Türkiye’ye sesleniş isimli şiiri okudu. Daha sonra okul öğretmenlerinden Sait Budak’ın hazırladığı Trakya yöresine ait halk oyunu gösterisi yapıldı. Programa müzik öğretmeni Uğur Altuğ yönetiminde kemence ve horon gösterisi ile devam edildi. TRT sanatçısı İlknur Yakupoğlu ise seslendirmiş olduğu türkülerle programa katılan vatandaşlara hoş dakikalar yaşattı. Programın sonunda ise turizm haftası dolayısıyla şiir ve kompozisyon yarışmasına katılarak ilk üçe giren öğrencilere hediyeler verildi. Program yöresel ikramlarla ve ağaç dikimi ile son buldu.

RESİMLER (resimlerin büyük halini görmek için üzerlerine tıklayınız)

Haber : www.arnavutkoyden.com/A.Sapmaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -