Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de basın toplantısında gergin dakikalar

Arnavutköy’de basın toplantısında gergin dakikalar

Arnavutköy 3. Uluslararası Kültür ve sanat festivali yapılan Basın toplantısı ile başladı.Basın toplantısına Belediye başkanı Baltacı ile bir gazeteci arasındaki gergin konuşmalar damga vurdu.

Arnavutköy’de bulunan dernek yöneticilerine ve çok sayıda basın mensubuna hitaben bir konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı A.Haşim Baltacı festival programı ile ilgili bilgiler verdi. Baltacı, festivallerin, bir arada yaşayan  insanların daha fazla kaynaşmalarını sağladığını belirterek, yapılan bu tür etkinliklerin önemine değindi.
“Uluslararası”  festivalde sadece dernekler var.
Arnavutköy 3. Uluslar arası Kültür ve sanat festivali olmasına rağmen yerel ve il derneklerinin katılması, uluslar arası herhangi bir çalışmanın yapılmaması ve sadece isminin uluslararası olarak lanse edilmesi akıllara soru işareti oluşturdu.Programa sadece yerel medya ,Arnavutköy’de bulunan hemşeri dernekleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.
Gazeteciye “provokatörlük” suçlaması
Programda Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı festivalle ilgili dernek başkanlarının ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Baltacı, festival ile ilgili olarak Kent Yaşam Gazetesi Arnavutköy bölge temsilcisi Salih Sütlan’ın soruları nedeni ile gazeteciye çıkıştı.
 
Basın toplantısında festival çalışmaları ile ilgili soru sormak isteyen gazeteci  Sütlan’ın soru sormasından dolayı sert bir dille uyaran Baltacı gazeteciyi “provokatörlükle” suçlaması toplantıya damga vurdu.
“Gazeteciliğin birinci kuralı soru sormaktır”
Provokatörlükle suçlanan gazeteci Salih Sütlan konu hakkında kısa bir açıklama yaparak, “Başkan Baltacı’ya festival ve Arnavutköy’ün sorunları ile ilgili soru sormak provokatörlük ise , o halde bize gazetecilik nedir açıklarsa memnun olurum. Ben daha önce Arnavutköy belediyesinden birçok sefer randevu almak istedim ancak her seferinde bu talebim geri çevrildi ve randevu verilmedi. Ben de sorularımı bu programda sordum ve başkan provokatörlükle suçladı. Gazeteciliğin birinci kuralı olayları sorgulamaktır soru sormaktır. Eğer sorduğumuz sorular nedeniyle provokatörlük yapmış oluyorsak gazeteciliği nasıl yapacağız ve halkı nasıl bilgilendireceğiz. Bu suçlamayı kamuoyunun takdirine sunuyorum” dedi.
arnavutkoyden.com

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -