Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de Bir Evden 64 Köpek Çıktı

Arnavutköy’de Bir Evden 64 Köpek Çıktı

arnavutköy 1 evde 64 köpekArnavutköy merkez mahallesi 64. sokakta yaşayan 1955 doğumlu Salime Genç ve 25 yaşındaki kızı Zübeyda Genç ile birlikte tek odalı bir evde 60 köpek ve bir o kadarda kedi ile beraber yaşıyordu ve yerel basın tarafından daha evvel haberleştirilmişti.

Fakat yıllardır kendi evinde köpeklerle aynı oda da yaşayan Salime Genç’i mahalle sakinleri defalarca uyarmalarına rağmen bir sonuç alınamamıştı.Son seferde ise komşuları ve Merkez Mahallesi esnafı tarafından durum zabıtaya intikal ettirildi ancak İstanbul Büyükşehir Zabıtası konuya yeterince eğilmeyince halk bu durumla birlikte yaşamaya devam etti.

Vatandaşlar köpeklerin bu mahalleden alınması ve havyan barınağına verilmesi ile ilgili Arnavutköy Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Zabıtasına yapılan şikayetleri dikkate alınmaması üzerine henüz Arnavutköy’de yeni göreve başlamış olan Arnavutköy Polisi’ne şikayette bulundular.

Arnavutköy Polisi bölgeye yeni hakim olmasına rağmen bu şikayeti değerlendirerek Arnavutköy Merkez Mahallesi 64. sokakta inceleme yaptı. İnceleme sonucunca bu köpeklerin Arnavutköy dışına ya da hayvan barınağına verilmesi kanısına vararak Arnavutköy zabıtasından bu konuyla ilgilenmesini istedi.

Arnavutköy polisi ve Arnavutköy zabıta ekipleri Merkez Mahallesi 64. sokakta bulunan Salime Genç’in kendi evinde barındırdığı 60 köpeği morfinle bayıltarak topladı.. Polis ekipleri bu köpekleri İstanbul Büyükşehir Belediyesine tutanak ile teslim edeceklerini ve buradan da hayvan barınağına verileceğini bildirdiler.

Merkez mahallesi sakinleri “Arnavutköy polisi bölgeye yeni gelmesine rağmen başarılı işler yapıyor. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Haber: Arif SAPMAZ

Arnavutköyde Bir evden 64 köpek
Arnavutköy'de Bir evden 64 köpek
Arnavutköyde Bir evden 64 köpek
Arnavutköy'de Bir evden 64 köpek
Polis ve Zabıta olaya el koydu
Polis ve Zabıta olaya el koydu


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -