Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de bir genci gasp eden 4 Suriyeli yakalandı

Arnavutköy’de bir genci gasp eden 4 Suriyeli yakalandı

Gece yarısı gaspettikleri gencin cep telefonunu alarak kaçan Suriyeli 4 gaspçı Arnavutköy’de görev yapan gece bekçilerinin dikkati sayesinde yakalandı.

Savaş Yaşar ve arkadaşı Ömer Bozkır Suriyeli 4 gaspçı tarafından gaspedildi. 20 yaşındaki gençlerden Savaş Yaşar’ı bir süre sokakta kovalayan gaspçılar, yakaladıkları genci darp edip bıçakla yaraladıktan sonra cep telefonunu alarak kaçtılar.

SURİYELİ GASPÇILAR KÖŞE BAŞLARINDA PUSUYA YATTILAR

16 Mayıs günü yaşanan olay Arnavutköy’e bağlı Anadolu Mahallesi Mimar Sinan Caddesi’nde meydana geldi. Savaş Yaşar ve arkadaşı Ömer Bozkır gece evlerine gitmek üzereyken 25 yaşlarında bir şahıs kendilerini durdurmak istedi. Ancak Yaşar ve Bozkır, saatin geç bir vakit olması ve kendilerini durdurmak isteyen şahıstan şüphelendikleri için kaçmaya başladılar. Kendilerini durdurmak isteyen kişinin ıslık çalmasıyla ara sokaktan da 3 kişi daha Yaşar ve Bozkır’ı kovalamaya başladı. Kovalamaca sonucu Savaş Yaşar ayağının kaldırıma takılması sonucu yere düşünce 4 Suriyeli şüpheli Yaşar’ı darpetmeye başladı. Aldığı yumruk ve bıçak darbeleri sonucu etkisiz hale getirilen gencin cebinden cep telefonunu alan gaspçılar olay yerinden kaçarak uzaklaşırken Yaşar’ın arkadaşı Ömer Bozkır arkadaşının yaralandığını fark etti. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri yaralanan genci hastaneye götürdü. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri güvenlik kameralarındaki görüntülerden harekete geçerek Suriyeli gaspçıların peşine düştü. Ancak izini kaybettiren şüpheliler Arnavutköy’de görev yapmaya başlayan Gece Kartalları diye adlandırılan gece bekçileri tarafından olaydan 1 hafta sonra yakalandı.

GECE BEKÇİLERİNİN DİKKATİ GASPÇILARI ELE VERDİ

Yaşanan gasp olayının ardından gece görev yapan bekçilerin dikkati sayesinde gaspçılar yakalandı. Arnavutköy Devriye Ekipler Amirliğine bağlı Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından olaydan 1 hafta sonra Arnavutköy Merkez Mahallesinde yaya devriye görevlerindeyken sokakta yürüyen bir kişi gasp olayını gerçekleştiren şüphelilerden birinin eşgaline benzetildi. Yapılan incelemenin ve güvenlik kamerası görüntülerinin yeniden izlenmesinin ardından durdurulan Muhammed M. isimli Suriyelinin gasp olayını gerçekleştiren 4 kişiden biri olduğu anlaşıldı. Sorgusunda suçunu itiraf eden Mukit, diğer 3 kişinin de isim ve adres bilgilerini paylaştığı gece bekçileri Arnavutköy Emniyeti’ne bağlı ekiplerle birlikte tüm şüphelileri evlerinde gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Suriyeli gaspçılar Muhammed M., Muhammed Ahmad Ç., Hasan K. ve Ahmed Ç. Çocuk büro amirliğindeki sorgularının ardından tutuklanma talebiyle savcılığa sevkedildi.

arnavutkoyden.com /Taylan Ergün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -