Ana SayfaBölgeden HaberlerArnavutköy'de Elektirk Kesintisi Yaşandı

Arnavutköy’de Elektirk Kesintisi Yaşandı

Tüm İstanbul’da olduğu gibi bu gün öğle saatlerinde Arnavutköy’de de elektrik kesintisi yaşandı.Peki bunun nedeni neydi?

Yoğun kar yağışının başladığı İstanbul’da elektirk kesintileri hayatı felç etti.
Evlerinde kar yağışını izlemek isteyenler, çalışmayan kombilerle birlikte soğuklamücadele etmeye başladı. Metro ve tramvay seferleri de yapılamıyor. Bu arada, Taksim metro istasyonu görevlileri ile vatandaşlar arasında zaman zaman tartışma yaşandı.

Kocaeli, Sakarya ve Trakya’nın önemli bir bölümüne elektrik verilemiyor.

Kesintinin ardından BEDAŞ’a ulaşmak isteyen İstanbullular kurumun internetsitesini çökertti. BEDAŞ’ın telefon santrali de yoğunluktan kilitlendi.

Elektrik kesintisine Bolu-Düzce arasında meydana gelen bir arızanın sebep olduğu iddia edilirken arızanın ne zaman giderilebileceğiyle ilgili bilgi alınamadı.

BEDAŞ’TAN AÇIKLAMA

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) ile Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ) yetkilileri, saat 13.43 itibarıyla yaşanan kesintinin kendileriyle bir ilgisinin bulunmadığını, konuyla ilgili Türkiye Elektrik İletim A.Ş’nin (TEİAŞ) çalışmaları sürdürdüğünü kaydetti.

Bu arada, BEDAŞ Sistem Koordinasyon Müdürü Rana Yalçın, TEİAŞ’tan aldığı bilgiye göre, kentin Avrupa ile Anadolu yakasını birleştiren 380 kilovatlık enerji nakil hattında frekans kayması oluştuğunu ve sorunun giderilmeye çalışıldığını söyledi.

Trakya’da elektrik kesintisi

TEİAŞ’ın Babaeski Grup Müdürlüğü tesislerindeki 150 bin voltluk yüksek gerilim hattında meydan gelen arızadan dolayı Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’ne elektrik verilemiyor.

TREDAŞ Genel Müdürü Ahmet Erdoğan, yaptığı açıklamada, TEİAŞ’ın Babaeski Grup Müdürlüğü tesislerindeki 150 bin voltluk yüksek gerilim hattında arıza meydan geldiğini bildirdi.

Arıza nedeniyle başta Edirne olmak üzere Tekirdağ ve Kırklareli’ne elektrik verilemediğini ifade eden Erdoğan, sorunun kısa sürede çözülmesi için çalışıldığını belirterek, şunları kaydetti:

”Genel bir kesinti. TEİAŞ’dan kaynaklanıyor. Sorunun giderilmesi için çalışmalar devam ediyor. Arıza, TEİAŞ’nin BabaeskiGrup Müdürlüğü tesislerindeki 154 bin voltluk yüksek gerilim hatlarındaki arızadan kaynaklanıyor. Bu nedenle Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’ye elektrik verilemiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -