Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de görev yapan bir polis de Iğdır'da şehit oldu

Arnavutköy’de görev yapan bir polis de Iğdır’da şehit oldu

Iğdır’daki Dilucu Sınır Kapısı’ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre, 13 polisin şehit olduğu bildirildi.

İsimleri açıklandı:

Bşk. Mehmet PARLAK
P.M.Yusuf YELKENCİ
P.M. Fehmi ŞAHİN
P.M. Ali KOÇ
P.M. Haluk VARLI
P.M Burak ZOR
P.M. Yalçın TALIK
P.M Yaşar DOĞANCAY
P.M Hasan ESERLERİ
P.M İbrahim DERİNDERE
P.M Adem CANKURTARAN
P.M Bekir Serhat KAYA

Yaralılar

Mehmet ANCIN
İdris ŞAHİN
Müslüm DİKME
İsmail ORDU

 

Şehit olan Burak Zor Arnavutköy’den Iğdır’a atanmıştı

Arnavutköy’de Önleyici Hizmetler Büro Amirli’ğinde de görev yapan ve Temmuz 2015 tarihinde İstanbul’dan Iğdır’a tayin olan Burak Zor’un da saldırıda şehit olduğu açıklandı.29 yaşında , altı yıllık polis memuru Zor, evli ve 1,5 yaşında Eymen isimli bir çocuk babasıydı.

Baba evinde yas 
Şehit Zor’un, Samsun’da yaşayan babası Zikri, annesi Arzu Zor’a acı haberi Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz verdi. Yavuz ve beraberindeki polisler, Zor ailesine başsağlığı diledi

Şehidin baba evine Türk bayrağı asıldı. Zor ailesinin yakınları ve komşuları taziye için eve geldi. Acı haberi aldıktan sonra fenalık geçiren şehidin yakınlarına evin önünde bekletilen ambulansta sağlık ekipleri müdahale etti.

Evli ve 1,5 yaşında Eymen isimli çocuğu olan Burak Zor’un 2 ay önce İstanbul Emniyet Müdürlüğünden şark görevi için Iğdır’a tayin olduğu, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Zor’un eşinin ve çocuğunun da Iğdır’da bulunduğu öğrenildi.
Arnavutkoyden.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -