Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy'de Kaçak Sigara Baskını

Arnavutköy’de Kaçak Sigara Baskını

Türkiye Üzerinden Balkanlara Götürülmek Üzere Yurda Sokulan Kamyonlar Dolusu Kaçak Sigara Polis Baskınıyla Ele Geçirildi.

Yurtdışına Götürülmesi Gereken Sigaraları Küçükçekmece ve Arnavutköy’deki Depolarda Bekleten Sigara Kaçakçıları ile Birlikte 10 Kamyon ve 1 Tır Dolusu Sigara Ele Geçirildi.

Türkiye üzerinden Balkanlara götürülmek üzere yurda sokulan kamyonlar dolusu kaçak sigara polis baskınıyla ele geçirildi. Yurtdışına götürülmesi gereken sigaraları Küçükçekmece ve Arnavutköy’deki depolarda bekleten sigara kaçakçıları ile birlikte 10 kamyon ve 1 TIR dolusu sigara ele geçirildi. Depoda yapılan incelemelerde 18 ton saf külçe alüminyum da ele geçirildi. Konuyla ilgili 1’i kadın 13 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin yürüttüğü teknik ve fiziki takip sonucu sigara kaçakçılarına büyük darbe indirildi.Kuzey Irak’tan Balkanlara götürüldüğü iddia edilen 1 milyon 853 bin 500 paket sigaranın Türkiye’ye usulsüz yollarla sokulduğu ihbarı, polis ekiplerini hareket geçirdi.

Küçükçekmece ve Arnavutköy’deki 2 ayrı depoya eşzamanlı gerçekleştirilen baskın sonucu 1 milyon 853 bin 500 paket sigara, bu sigaraların nakliyatında kullanıldığı ileri sürülen 1 adet TIR ve 18 ton külçe halinde saf alüminyum ele geçirildi. Ele geçirilen sigaralar, kamyonlarla Vatan Caddesi’nde bulunan emniyet binasına getirildi.

İki ayrı adrese yapılan baskın sonucu 1’i kadın toplam 13 kişi gözaltına alındı. Mali Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan zanlılar Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi. Şüphelilerin ifadelerinde kaçak sigaraların yurt dışında büyük baronlar tarafından yönlendirildiğini söylediği öne sürüldü

haberler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -