Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de kaçak yapı yıkımları "temelden" devam ediyor!

Arnavutköy’de kaçak yapı yıkımları “temelden” devam ediyor!

Arnavutköy’de son dönemde artan kaçak yapılaşma ile mücadele kapsamında Arnavutköy Belediyesi ekipleri İslambey Mahallesi üzerinde bulunan ve temeli yeni atılan bir inşaatta daha yıkım yaptı.

Sabah saatlerinde Arnavutköy İslambey Mahallesi Beysan Sokak üzerinde bulunan kaçak yapının yıkımı için gelen ekipler, inşaat sahiplerinin olay yerinde olmaması nedeni ile herhangi bir sorunla karşılaşmadan yıkıma başlayabildi. Hatırlanacağı üzere son aylarda Arnavutköy’de yapılan benzer kaçak yapı yıkımlarında, yıkıma engel olmak isteyen inşaat sahiplerine çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesi sonucunda ancak yıkım yapılabiliyordu. Özellikle, ulusal medyada da yaptığımız haber ile yer bulan ve olaylar nedeni ortalığın biber gazı ile dolduğu Adnan Menderes Mahallesi’nde yapılan 9 kaçak yapı yıkımı hala hafızalarda tazeliğini koruyor.

Kasım ayında 17 yıkım yapıldı, devamı geliyor.

Öte yandan Arnavutköy’de geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde kaçak olarak yapılan toplam 17 inşaatın, belediye ekiplerince yıkımının gerçekleştirildiği öğrenildi. Kaçak yapı sahiplerine ise kaçak yapılaşma nedeni ile ayrıca para cezaları kesildi. Önümüzdeki günlerde de devam etmesi öngörülen yıkımların, Arnavutköy’de kaçak yapılaşmayı durdurma konusunda caydırıcı bir etki göstereceği üzerinde duruluyor.

Arnavutkoyden.com / Engin Akpınar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -