Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de Kadın Kültür ve Sanat Merkezi Açıldı

Arnavutköy’de Kadın Kültür ve Sanat Merkezi Açıldı

Arnavutköy Belediyesi’nin kadınlara özel bir dünya sloganıyla inşa ettiği ‘Kadın Kültür Merkezi’ 10 Mart Pazar günü büyük bir törenle açıldı. Yoğun protokol katılımının gerçekleştiği törene Arnavutköy İlçe Kaymakamı Hurrem Aksoy, Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca, Gülay Dalyan Feyzullah Kıyıklık ve Meclis üyeleri katıldı. Televizyon programcısı İkbal Gürpınar’ın da bulunduğu açılış halk tarafından da büyük ilgi gördü.


İstanbul’un geleceği Arnavutköy de yapılan planlı çalışmalar ile şekil alma süreci hızla devam ediyor. İlçe deki hanımlara hizmet sunulması için kurulan Kadın Kültür Merkezi; eğitim, spor ve kişisel gelişim alanında kadınların yeteneklerini keşfederek kendilerini geliştirebilecekleri özel alanlar sunuyor. Çeşitli bölümlere ayrılan ve her birinde kadınlara yönelik farklı etkinliklerin yapılacağı merkez de, nitelikli eğitim ile hanımların yaşam kalitesinin yükseltilmesi sağlanacak. Toplumsal yaşamın önemli unsuru olan aile kavramının daha sağlam temellere oturmasını sağlamak, etkinlik ve faaliyetler ile geleneksel sanatlarımızı yaşatarak hanımlara hobi edindirmek için kurulan Kadın Kültür Merkezi’nde bütün bunların yanı sıra; Yemek, Pasta, Kuaförlük, Cilt Bakımı, Masaj, Tezhip, Minyatür, Resim, Aerobik ve Plates kursları ücretsiz olarak hanımların hizmetine sunuluyor. El sanatları atölyelerinde kendi el emeklerini satışa sunabilecekleri bir ofisleri olacağı gibi, bütün bunları yaparken çocuklarını bırakabilecekleri kreşlerde merkezin içinde hazır bulunuyor.

Tüm Hizmetler Yaşamı Kolaylaştırma İçin

Arnavutköy Merkez Cami’nin yanında bulunan Kadın Kültür Merkezi’nin açılış konuşmasını Televizyon programcısı İkbal Gürpınar gerçekleştirdi. Kadınlar için yapılan bu hizmetin topluma yansımasının elbette iyi yönde olacağını dile getirirken, Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya da kadınların sosyalleşmesi yönünde ki bu katkısından dolayı teşekkürlerini iletti. Kürsüye davet edilen Belediye Başkanı Haşim Baltacı yaptığı konuşmada; ‘Her zaman Çocuklarımız için, Yaşlılarımız için, Engellilerimiz için ve Bayanlarımız için birçok hizmeti başlattık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bu tip hizmetler sadece yaşamımızı kolaylaştırmak için yapılır. Kadın Kültür Merkezi’de bunlardan bir tanesidir. Hanımlarımızın birçok etkinlik ve aktiviteleri gerçekleştirebileceği bu Merkez’in, tüm Arnavutköy de bulunan bayanlara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’ dedi.

Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesilerek Arnavutköy Kadın Kültür Merkezi hizmete açıldı. Kayıtların hemen başladığı merkeze bayanların ilgisi oldukça büyüktü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -