Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de Kadınlar Günü Pınar Dilşeker'le Kutlandı

Arnavutköy’de Kadınlar Günü Pınar Dilşeker’le Kutlandı

pinardilseker-arnavutkoy

Arnavutköy Belediyesi “Dünya Kadınlar Günü “ etkinlikleri çerçevesinde Arnavutköy Kapalı Spor Salonu’nda bir konser düzenledi.Katılımın çok yoğun olmadığı gözlenen programda Pınar Dilşeker şarkılarıyla kadınları coşturdu.


“Kadın Kültür Merkezi Hızla Tamamlanıyor”
Daha sonra söz alan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı kadınlara hitaben yaptığı konuşmada; “bir yılın anısına düzenlenen böyle bir günde, sizleri tek bir güne sığdırmak, anlatmak mümkün değil. Hepimiz bir annenin evladıyız. Ama Türk toplumu olarak şunu iyi biliyoruz, anneler, büyükler, atalar bizim en mukaddeslerimizdendir. Geleceğin mutlu ülkesinin annelerin ayakları altında olduğunu en iyi bilenlerdeniz” dedi. Belediye Başkanı Haşim Baltacı, yapımı devam etmekte olan Kadın Kültür Merkezi’nin kısa sürede bitirileceğini, bu alanda kadınlara yönelik her türlü kültürel faaliyetlerin gerçekleştirileceğini ifade etti. Zor durumda kalmış kadınlara ve çocuklarına yönelik bir çalışmanın da müjdesini veren Baltacı, “Bugün düne nazaran çok daha iyi bir noktadayız. Sizlerin güveninin ne anlama geldiğini bilen insanlar olarak, sizler için daha güzel işler yapacağımızı söyler, gününüzün hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.
pinardilseker-arnavutkoy
Dilşeker Şarkılarıyla Coşturdu

Başkanın konuşmasının ardından aile içi iletişim konusunda uzman aile danışmanı Saliha Erdim kürsüye çıktı. Anne baba ve çocuk üçgeninde doğru iletişimi örneklerle açıklayan Saliha Erdim, başta medya olmak üzere kadının bir meta olarak görülme anlayışının değişmesi gerektiğini ifade etti. Konuşmaların ardından sahne alan sanatçı Pınar Dilşeker alkışlarla karşılandı. Hareketli parçalarıyla sahneyi coşturan Dilşeker, birbirinden güzel şarkılarına eşlik eden kadınlarla bol bol fotoğraf da çektirdi. Şarkıların verdiği coşkuyla alana inen kadınlar program boyunca halay çekip misket oynadılar. Arnavutköy Belediyesi Kadınlar Günü için iki ayrı program planlamıştı. Ancak, Elazığ’da yaşanan deprem sonrası Hadımköy’de düzenlenecek konser programı iptal edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -