Ana SayfaDiğerGüncel Haberler"Arnavutköy'de Kimlerin Arazileri Var?"

“Arnavutköy’de Kimlerin Arazileri Var?”

Yeri açıklanan 3.Köprü ile ilgili tartışmalar sürerken CHP İstanbul il Başkanı Gürsel Tekin 3.Köprünün bir rant kapısı olması hususuna değindi.

‘KİMSE İHTİYAÇTIR DEMİYOR’

Güzergâhı açıklanan 3. köprünün planlara işlenmediğini ve köprü konusunun Belediye Meclisi’ne gelmediğini anlatan Gürsel Tekin, “İstanbul’un odaları, üniversiteleri var. Hiçbir teknik adamın ya da kent bilimcinin ‘evet’ dediğini duymadım. Bütün odalara sorduğunuzda 3. köprünün İstanbul’a ciddi yük getireceği, İstanbul’un bu yükü kaldıramayacağı belirtiliyor” diye konuştu.

CHP’li Tekin, “Bu projenin uygun olup olmaması, siyasilerin verebileceği bir karar değildir. 3. köprüyle ilgili gerekli direnci İstanbul halkı verecektir. Bizim gideceğimiz bir tek yer hukuktur’’ dedi.

‘ARNAVUTKÖY’DE KİMLERİN ARAZİSİ VAR’

Güzergâhın açıklanmasıyla birlikte rant oluşan bölgelerde hiçbir değişiklik olmadığın belirten Tekin, “Silivri’de, Arnavutköy’de kimlerin arazileri var? Bunları kimler aldı açıklansın. Bu planlarla başlayan süreç içinde bu arazileri kimler almışsa ortaya çıksın’’ diye konuştu.

1 Yorum

  1. vatan caddesi içinde neler söylenmişti şimdi buraya uçakmı inecek diyenler bugünleri düşünmedi. şimdi 3. köprü olmaz diyenler 20-30 yıl sonra kendilernden utanacakmı acaba bu ülkeye kim bir çivi çakar iyiy bir hizmet sunarsa Allah onlardan razı olsun bizde şükranla onları yadedelim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -