Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de Sanayiciye baskın yapıldı

Arnavutköy’de Sanayiciye baskın yapıldı

Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetimi lideri Mesut Barzani’nin yeğeni olduğu iddia edilen İzmir’deki Çelikler Hurdacılık’ın sahibi Ozan Çelik, 24 adamıyla birlikte 23 Nisan günü Hadımköy’de bulunan “Tümka” isimli Elektrik kablosu ve malzemeleri üreten Fabrikayı bastı.

Fabrika yetkililerinden olayla ilgili alınan bilgilere göre olay şöyle gelişti, “Hadımköy Ömerli bölgesinde uzun yıllardır kablo üretimi yapan Tümka adlı şirketin Genel Müdürü ve ortağı olan Ahmet Hakan Okumuş, fabrikada yolsuzluk yaptığı iddiasıyla bir süre önce görevden alındı. Bu durumu hazmedemeyen Okumuş, 23 Nisan günü  Ozan Çelik ve adamlarıyla birlikte 10 araçlık bir konvoyla fabrikanın merkez binasına gitti. Bu sırada fabrikada bulunan şirketin sahibi ve en büyük hissedarı M.Kaan Kasapoğlu, asistanı ve güvenlik görevlileri ile fabrikada bulunuyordu. Fabrikaya baskın düzenleyen Okumuş ve Çelik fabrikanın kapalı olan kapısını kırarak içeri girdi.

Hisse Devrine Zorlandım

Ozan Çelik ve adamlarının yaklaşık bir saat süren baskını bir şirket çalışanının polisi aramasıyla gün yüzüne çıktı. Kaan Kasapoğlu konu ile alakalı olarak polise verdiği ifadesinde Ahmet Hakan Okumuş ve Ozan Çelik’in kendisine zorla hisse devri gerçekleştirmesi için imzaya zorladığını iddia etti. Ozan Çelik ise verdiği ifadede şirketin yüzde yirmi beşlik hissesini Hakan Okumuştan satın almak için geldiğini söyleyerek hakkındaki baskın iddialarını reddetti. Savcılığa yapılan suç duyurusunun ardından olayın yakından takip edildiği ve soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü açıklandı.

arnavutkoyden.com/Salih Sütlan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -