Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy'den Bir Şehit Daha

Arnavutköy’den Bir Şehit Daha

Şehit Er Adil YILDIZ
Şehit Er Adil YILDIZ

Hakkarinin Çukurca İlçesinde Yola Döşenen Mayının Patlaması Sonucu Hayatını Kaybeden Şehit Er Adil Yıldızın İstanbuldaki Evine Ateş Düştü. Vatan Sağ Olsun Diyen Şehit Babası İsmail Yıldız, Artık Ana Kuzuları Ölmesin Diye Serzenişte Bulundu.


Baba İsmail Yıldız, Şehit Oğlunun Terhisine Sadece 58 Gün Kaldığını Söyledi.
Hakkari’nin Çukurca ilçesinde yola döşenendöşenen mayının patlaması sonucu hayatını kaybeden şehit er Adil Yıldız’ın İstanbul’daki evine ateş düştü. “Vatan sağ olsun” diyen şehit babası İsmail Yıldız, “Artık ana kuzuları ölmesin” diye serzenişte bulundu. Baba İsmail Yıldız, şehit oğlunun terhisine sadece 58 gün kaldığını söyledi.
Adil Yıldız’ın Arnavutköy İslambey Mahallesi’ndeki evinde şahadet haberinin alınmasıyla birlikte büyük bir hüzün yaşandı. “Vatan sağ olsun diyerek” üzüntüsünü yüreğine gömen baba İsmail Yıldız, “Artık terör olaylarının son bulmasını ve ana kuzularının ölmemesini istedi.

Yıldız’ın yakınları ve komşuları taziye için eve geldi. Mahalledeki birçok eve teröre tepki için Türk bayrakları asıldı. Oğlunun şahadet haberiyle yıkılan fakat gözyaşlarını adeta yüreğine gömen baba İsmail Yıldız, oğlunun en son önceki gün annesi ile konuştuğunu söyledi.

Oğlunun terhis olmasına 58 günü kaldığını belirten baba Yıldız, “1 yıldır izne gelmiyordu. Az bir süresi kalmıştı. Kendisi fabrikada işçi olarak çalışıyordu. Bizi her aradığında rahatının yerinde olduğunu ve kendisini düşünmemiz gerektiğini söylüyordu. Sabah şahadet haberini alınca yıkıldık. Artık ana kuzuları ölmesin. Devlet büyükleri bir çözüm bulsun. Oğlum ve diğer yavruları öldüren teröristlere lanet olsun. Vatan sağ olsun.” Diye konuştu. Baba Yıldız, oğlunun tek hayalinin komando olmak olduğunu söyledi. Şehit Adil Yıldız’ın kickboks sporuyla ilgilendiğini söyleyen baba Yıldız, “En büyük hayali ise komando olmaktı.” diye konuştu.

Arnavutköylü Şehit Erin Ailesi
Arnavutköylü Şehit Erin Ailesi

Adil Yıldız’ın 3 kardeşinin daha olduğu ve bir oyuncak fabrikasında çalıştığı öğrenildi. Baba İsmail Yıldız, yakınlarının ve komşularının taziyelerini kabul etti.

Ardından İstanbul’a getirilen şehidimizin naaşı daha sonra askeri helikopterle memleketi Kastamonuya götürüldü.Kastamonu Gazi Stadı’na getirilen Yılmazın naaşı, askerlerin omzunda Kastamonu Belediyesi’nin cenaze aracına konarak Kastamonu Devlet Hastanesine götürüldü.Terhisine 58 gün kala şehit düşen adil Yılmaz için Kastamonu’nun Doğanyurt ilçesinde cenaze töreni düzenlenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -