Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköylü ilköğretim Öğrencilerine Boğaz Turu

Arnavutköylü ilköğretim Öğrencilerine Boğaz Turu

arnavutkoylu-cocuklar-deniz-turuTemiz deniz sloganı kapsamında faaliyet yürüten Deniz Temiz Derneği (TURMEPA), yürüttüğü çalışmalarla özellikle çocuklarda deniz bilincini aşılamaya çalışıyor. Bu kapsamda daha önce de Arnavutköy Karaburun sahillerinde temizlik çalışması yürüten dernek, İstanbul genelinde uygulamaya geçirdiği bir çalışmayla 3 bin çocuğa boğaz turu yaptırdı.

Büyükşehir belediyesi ve milli eğitimle ortaklaşa yürütülen gezi çerçevesinde boğazın tadını çıkaran çocuklar, İstanbul’un eşsiz güzelliğine tanık oldular.

Boğaz Manzarası Büyüledi
Arnavutköy İlçesi’nden boğaz gezisine 650 çocuk katıldı. İlçedeki okullardan katılan öğrencilere öğretmenleri de eşlik etti. Arnavutköy Belediyesi tarafından otobüslerle Kabataş İskelesi’ne taşınan öğrenciler daha sonra vapura bindiler. Vapurda kaptan köşküne de çıkartılan çocuklar kaptan gözetiminde dümen çevirmenin keyfini yaşadılar. Gezi sırasında çocuklara simit, çay ve poğaça ikramı yapıldı. Yaklaşık bir saat süren gezinin sonunda oldukça keyifli gözüken çocuklar, boğazın güzelliğine hayranlıklarını ifade ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -