Ana SayfaDiğerGüncel HaberlerBakan Koca açıkladı: "En çok vaka İstanbul'da. İstanbul'daki vaka sayısı 8852"

Bakan Koca açıkladı: “En çok vaka İstanbul’da. İstanbul’daki vaka sayısı 8852”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara’da geçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Açıklmada ilk defa iller bazında paylaşılan veriler öne çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara’da Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi’nde gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapıyor. Koca, son 24 satte vaka sayısının 2 bin 148 arttığını ve 63 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 277’ye yükseldi.

Son 24 saatte yapılan test sayısı 14 bin 396. Bugünkü vaka sayısı 2 bin 148. Bugünkü vefat sayısı 63.

Virüs çok kolay bulaşıyor ve başka hastalıklarda görmediğimiz bir hızda ilerliyor. Biz bunu daha önce böyle bilmiyorduk, o yüzden izlolasyon ve hareketsizliğin son derece önemli olduğuuun altını tekrar çizmek istiyorum.

Şöyle bir algı var: Her hastaya test yapılmak gibi yanlış bir algı var.

Şuna test sayımız 100 bini geçti, günlük test sayımız 15 bini buldu.

Bütün illerimizde bu virüsün olduğunu biliyoruz. En çok vaka İstanbul’da. İstanbul’daki vaka sayısı 8 bin 852. Onu İzmir ve Ankara izliyor.”

İLLERE GÖRE VİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI

Bakanın açıklamasına göre illere göre ölenlerin sayısı şöyle: İstanbul: 117, İzmir : 18, Kocaeli: 8, Ankara: 7, Konya:5, Zonguldak: 5, Trabzon: 5, Balıkesir: 5, Adana: 3, Sakarya: 3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -