Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerCan alan aydınlatma direği haberimiz belediye meclis gündeminde

Can alan aydınlatma direği haberimiz belediye meclis gündeminde

Arnavutköy Merkez Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan bir aydınlatma direğindeki elektrik kaçağı 30 Eylül akşamı bir köpeğin ölümüne neden olmuştu.

Durumu gören vatandaşların tepki gösterdiği olay sonrası yayınladığımız haber Arnavutköy Belediyesi’nin yeni binasına taşındıktan sonra yaptığı ilk meclis toplantısında da gündem oldu. Bedaş’ın topa tutulduğu söylemlere sahne olan toplantıda, özellikle dikkat çeken bir cümle vardı.

 

“NE İSTEDİLER DE VERMEDİK?”

Konuyu gündeme getiren MHP’li Meclis üyesi Muharrem Yaman: “Bizler Belediye olarak elektrik dağıtım şirketinin hiçbir talebini geri çevirmiyoruz. Arnavutköy’e hizmet gelsin mantığıyla hareket ederek ne istediyseler veriyoruz. Ancak aynı özveriyi BEDAŞ yetkililerinin göstermediği kanaatindeyim. Bizler belediye olarak ne yapabiliriz ? BEDAŞ’a insan hayatını tehlikeye düşürmekten dolayı ceza verme yetkimizin olduğunu düşünüyorum. Bu konuda gerekli çalışmaların yapılmasını istiyorum” dedi.
Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ise konu ile ilgili bilgilerinin olmadığını ve en ince detayına kadar konunun araştırılarak takipçisi olunacağını söyledi.(Taylan Ergün)

BEDAŞ: “ELEKTRİK KAÇAĞI GİDERİLDİ”

Bedaş’tan alınan bilgiye göre ise olayın ardından bir gün sonra, ekipler aydınlatma direğini kontrol ederek, elektrik kaçağını giderdi.

arnavutkoyden.com

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -