Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerÇelebi Ailesi’nin İftarına Yoğun İlgi

Çelebi Ailesi’nin İftarına Yoğun İlgi

İş adamı Çetin Çelebi ve Fırat Çelebi Sıddık Camisinde bölge iş adamları ve dostları için bir iftar yemeği düzenledi.

Düzenlenen iftar yemeğine Arnavutköy’ün önde gelen iş damları sanayicileri ve bölge halkı yoğun katılım gösterdi. 7’den 70’ye bir çok vatandaşın katıldığı iftara işadamları ve Arnavutköy’de faaliyet gösteren STK temsilcileri de yoğun ilgi gösterdi.

Çetin Çelebi, İslam dünyasında dökülen kana dikkat çekti. İftar programında okunan Kuran-ı Kerim ve dualardan sonra kısa bir konuşma yapan iş adamı Çetin Çelebi şunları söyledi; “Bu mübarek günlerde kandan, gözyaşından bahsetmeden konuşmama başlamak isterdim. Ama Arakan kana bulandı. Arakan’da binlerce Müslüman evsiz bırakıldı ve katledildi. Yanı başımızdaki Şam, Halep, başta olmak üzere bütün Suriye yanıyor” dedi.

Konuşmasına devam eden iş adamı Çetin Çelebi, “Biz kendi ülkemizin milli ve manevi değerlerine dini inançlarımıza sımsıkı sarıldığımızda daha güçlü olacağız. İhtiyaç sahibi kardeşlerimize sahip çıkmalıyız. Hadisi Şerif’te de belirtildiği gibi, “Komşusu açken, tok yatan bizden değildir.” İşte bu yüzden diyorum ki biz Müslümanlar dini değerlerimize sahip çıkmadığımız için tüm İslam dünyası adeta kan ağlıyor. Rabbim Müslüman dünyasına yardım ihsan etsin. Düzenlediğimiz iftar programına katılan bütün dostlarımıza teker teker teşekkür ederim” diye konuştu.
Haber: Arif Sapmaz

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -